1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Blizzcon 2020 İptal Edildi

Blizzcon 2020 İptal Edildi

blizzcon 2020

Oyun dünyasının önde gelen isimlerinden olan Blizzard, yeni oyun ve içeriklerini tanıttığı, hayranlarına çeşitli duyurular yaptığı BlizzCon etkinliğini 2020 senesinde gerçekleştirmeyecek. Şirket, yaptığı paylaşım ile BlizzCon 2020 etkinliğinin bütün dünyada etkisini sürdüren koronavirüs salgını sebebi ile iptal edildiğini açıkladı.

Blizzcon 2020 İptal Edildi

BlizzCon’un baş yapımcısı Saralyn Smith, Blizzcon’un resmi sitesi üzerinden açıklama yaptı. Smith açıklamada bütün dünyada etkisini sürdüren pandemi sebebi ile bu yıl düzenlenmesi planlanan Blizzcon etkinliğini iptal kararı aldıklarını açıkladı. Yeni tip koronavirüs salgını, daha öncesinde de birçok konferans ve fuarın yapılmasını engellemişti.

BlizzCon’un öncesinde E3, Oyun Geliştiricileri Konferansı ve Gamescom gibi birçok etkinliğin iptal edilmesinin ardından dijital gerçekleştirdiğini görmüştük. BlizzCon’un da dijital olarak geliştirilebileceği düşünülüyor. Blizzcon 2020’nin Overwatch Dünya Kupası, StarCraft II WCS Global Finalleri, World of Warcraft Dünya Şampiyonası gibi önemli e-spor etkinliklerine ev sahipliği yapacaktı. Şirketin Blizzcon 2021’i 2021’in erken dönemlerinde düzenlemesi bekleniyor.

Yorum Yap