Bilim&Teknik

Türkiye’den ve Dünya’dan en güncel bilim&teknik haberleri Teknohabir.com’da. Teknohabir.com’u takip ederek güncel bilim&teknik haberlerini takip edebilirsiniz.

20 Ara, 2020

Astroloji nedir?

Astroloji, gök cisimlerinin canlı ve cansız varlıklar üzerinde etkilerini araştıran bilimdir. İnsanoğlunun ilgilendiği en eski...

19 Tem, 2020

Test Süresini Yarıya Düşüren Yeni Koronavirüs Test Kiti Geliştirildi

Singapur’da araştırmalarını sürdüren bilim insanları, yeni tip koronavirüs tespitini 4 saatten 2 saate düşüren yeni test kiti geliştirdi.

4 Tem, 2020

Kanser ve Covid-19, Hücrelerin Aynı Kısımlarını Ele Geçirdiği Ortaya Çıktı

Bilim insanları, kanserin ve Covid-19 virüsünün, hücrenin aynı kısmını ele geçirerek yayıldığını gösteren bir araştırma paylaştı.

22 Haz, 2020

Koronavirüs Hastaları Neden Koku Kaybı Yaşıyor Açıklandı

Koronavirüsün yayılmasının ardından öğrenilen yaygın semptomlarından birisi olan koku kaybının neden olduğu bilim insanları tarafından açıklandı.

21 Haz, 2020

Koronavirüs 20 Sene Yaşayabiliyor

2019’un sonundan bu yana etkisini sürdüren koronavirüs salgını ile ilgili Çin’den koronavirüsün 20 sene yaşayabileceği ile ilgili açıklama geldi.

16 Haz, 2020

Koronavirüs Aşısının Fiyatı ve Etki Süresi Açıklandı

AstraZeneca firmasının CEO’su Pascal Soriot, insan üzerinde testlerine başladıkları koronavirüs aşısının tahmini etki süresi ve fiyatını açıkladı.

8 Haz, 2020

MIT, Gıdaların Raf Ömürlerini Uzatmayı Başardı

MIT mühendisi Benedetto Marelli ve ekip arkadaşları, gıdaların raf ömrünü doğal bir şekilde uzatacak yeni bir yöntem keşfettiler.

7 Haz, 2020

Hindistan Teknoloji Enstitüsü Atık Plastik Şişelerden Maske Üretecek

Hindistan Teknoloji Enstitüsü’nde görev alan bilim insanları, atık plastik şişelerden üretilen ve 30 defaya kadar kullanılabilen maske teknolojisi geliştirdiğini açıkladı.

7 Haz, 2020

Koronavirüsün Hangi Kan Gruplarını Etkilediği Ortaya Çıktı

Bütün dünyada etkisini sürdüren koronavirüs hakkında yapılan yeni bir çalışma ile birlikte koronavirüse yakalanma riskinin kan gurubu ile olan ilişkisi ortaya çıkarıldı.

2 Haz, 2020

Koronavirüsün Yayılma Hızı Nem ile Azalıyor

İki yeni birbirinden bağımsız araştırmanın sonucuna göre nemli hava 2019’un sonunda ortaya çıkan yeni tip koronavirüsün yayılma hızını düşürüyor.