1. Ana Sayfa
 2. Otomobil
 3. Tüvtürk Randevu Alma, Araç Muayene Randevu Tüvtürk

Tüvtürk Randevu Alma, Araç Muayene Randevu Tüvtürk

Tüvtürk Araç Muayene Randevu Alma

Araç muayene randevusu Tüvtürk web sitesinden ücretsiz olarak alınmaktadır. Eğer online olarak Tüvtürk araç muayane randevusnu almak istemiyorsanız Tüvtürk çağrı merkezini telefonla arayarak da ücretsiz olarak randevunuzu oluşturabiliyorsunuz.

Tüvtürk araç muayene randevusu ÜCRETSİZ olarak alınmaktadır. Başka sitelerden veya sahte sitelerden 40-50 TL ücret ödeyerek araç muayane randevusu almayınız. Bakanlık da yasal yollarla ile o sahte siteleri kapatmaya çalışıyor. Siz de sahte Tüvtürk sitelerine kanmayınız. Tüvtürk’ün resmi sitesi Tuvturk.com.tr’dir

TÜVTÜRK araç muayene hizmeti öncesi resmi borçlarınız kontrol etmelisiniz. Borcunuz çıkarda veya sistemsel bir sorun görüldüğü takdirde Tüvtürk istasyonlarında araç muayene işlemleri yapılmamaktadır.

 • Vergi Borcu
 • Trafik Para Cezası
 • OGS/HGS Geçiş Ücreti Cezası
 • Trafik Sigortası

TÜVTÜRK Araç Muayene 2022 Fiyat Listesi

Araç muayene ücreti, TÜVTÜRK istasyonları’nda tahsil edilmektedir. Tüm Tüvtürk istasyonlarında kredi kartı veya banka kartınız ile ödeme yapabilirsiniz. Sadece yerli bankalara ait Mastercard, Visa ve TROY kartlar geçerlidir.

Tüvtürk 2022 araç muayene ücretleri aşağıdaki gibidir.

 • Otomobil, Minibüs, Kamyonet, Özel Amaçlı Taşıt, Arazi Taşıtı araçlarının muayene ücreti 507,40 TL
 • Traktör (Römorklu, Römorksuz), Motosiklet ve Motorlu Bisiklet, Römork ve Yarı Römork gibi taşıtların muayene ücreti 258,42 TL
 • Otobüs, Kamyon, Çekici ve Tanker gibi taşıtların muayene ücreti ise 685,58 Türk lirasıdır.  

Araç muayene ücretleri yıllık olarak T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğünün genelge ve emirleri doğrultusunda belirlenmektedir. Eğer aracınız yukarıda yer alan kategorilerin dışındaysa aracınızın hangi kategoriye dahil edilip muayene ücretinin belirleneceği T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na bağlıdır.

Tüvtürk Araç Muayene Randevu Alma
Tüvtürk Araç Muayene Randevu

Araç Muayene Randevusu Almak İçin Yapılması Gerekenler

Tüvtürk araç muayene randevusunu ücretsiz olarak almanın çeşitli yolları vardır. Aracınıza Tüvtürk muayene randevusu almak için Tüvtürk internet sitesinden, E-Devlet’ten ve Tüvtürk çağrı merkezinden yararlanabilirsiniz.

 • Tüvtürk Araç Muayene Randevu Sayfasından

Tüvtürk websitesi üzerinden hizmetler, ardından araç muayene randevusuna tıklayarak araç muayeniz için randevu oluşturabilirsiniz.  

 • E-Devlet Üzerinden Araç Muayene Randevu Alarak

E-Devlet internet sitesine giriş yaptıktan sonra arama kısmına Tüvtürk yazmalısınız. Daha sonra ise Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı / TÜVTÜRK Muayene Randevu Kayıt sonucuna tıklamalısınız. Karşınıza çıkan bilgi doldurma alanlarını doğru ve güncel bilgileriniz ile tamamladıktan sonra randevunuzu oluşturmuş olursunuz.  

 • Tüvtürk Çağrı Merkezi ile Telefonda Randevu Al

Eğer randevu işleminizi internet sitesi üzerinden gerçekleştirmek istemiyorsanız Tüvtürk çağrı merkezini aramayı deneyebilirsiniz. Tüvtürk randevu telefon no pek çok kişi tarafından merak edilir. 0850 222 88 88 telefon numarasını Pazar günü hariç haftanın 6 günü saat 08.00 ve 20.00 arasında arayabilirsiniz. Bu sayede muayene rezervasyonunu kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

TÜVTÜRK Çağrı Merkezi Telefon Numarası

TÜVTÜRK Çağrı Merkezi’ne bu telefon numarasından ulaşabilirsiniz. 0850 222 88 88

Tüvtürk araç muayene randevusunu bu numarayı arayarak ücretsiz olarak alabilirsiniz.

TÜVTÜRK Araç Muayenesinde Neler Kontrol Edilir?

Tüvtürk araç muayenesi sağlanırken, araç tanımları, ruhsat bilgileri, direksiyon sistemi, fren tertibatı, görüş şartları, aydınlatma sistemi, aks, jant, lastik ve süspansiyon sistemi, şasi ve şasi bağlantı parçaları, gürültü kirliliği için gerekli kontroller ve aracın diğer donanımları kontrol edilmektedir. Ayrıca araç güvenliği için uygun olup olmadığı da tespit edilmektedir.

TÜVTÜRK Araç Muayene Sorgulama

Aşağıdaki üç yöntemden birisi ile Tüvtürk araç muayenenizi sorgulayabilirsiniz.

 • TÜVTÜRK (Tercih Edilen)
 • E-Devlet
 • PTT (İnternet şubesi ve mobil uygulamaları)

Tüvtürk’ün web sayfasında “Araç Muayene Sorgulama” sayfasında “Plaka no” ve “Muayene Rapor Numaranızı” girerek muayene sonucunuzu görebilirsiniz. Plakadan muayene sorgulama yapabilmek için araç “muayene rapor numarasını” bilmeniz lazım. Alacağınız aracın sahibi size bu bilgiyi verirse rapor numarası ve plaka ile istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz.

Tüvtürk plakadan araç muayene sorgulama işlemi ücretsiz yapılmaktadır.

Tekradan hatırlatmakta fayda var. TÜVTÜRK araç muayane randevusu tuvturk.com.tr sitesi üzerinden ÜCRETSİZ olarak alınmaktadır. Sahte web siteler üzerinden kredi kartı bilgilerinizi girerek ücretli muayene randevusu almayınız.

Yorum Yap