1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. BMW iX3’ün Üretimine Yaz Sonunda Başlayacak

BMW iX3’ün Üretimine Yaz Sonunda Başlayacak

bmw ix3

Alman otomotiv devi BMW’in ilk elektrikli SUV aracı olacak olan 2021 BMW iX3’ün çıkış tarihine sayılı bir zaman dilimi kaldı. Daha öncesinde testleri birçok kez gerçekleştirilen ve yakın zamanda yarı kamuflajlı bir şekilde görüntüleri çıkan model X3 aracının iskeleti üzerine küçük değişiklikler ile inşa edilmiş bir SUV olarak karşımıza çıkıyor.

BMW iX3’ün Üretimi Yaz Sonunda Başlayacak

Alman firma için BMW iX3’ün özel olmasının en önemli sebebi ise bu aracın ilk elektrikli SUV olma unvanını taşıyor olması. Durum böyle olduğu için otomobil devi araç üzerindeki çalışmaları titiz bir şekilde gerçekleştiriyor. Araç üzerinde aylarca süren çalışmalarda uzun beklemenin ardından sona nihayet yaklaşıldı ve üretimin yakın zamanda Çin tesislerinde başlanacağı açıklandı.

iX3’ün üretimi, BMW ile Brilliance Auto arasındaki ortak girişim olan BMW Brilliance Automotive (BBA) tarafından bu yaz sonunda başlayacak. İlk iX3 örneklerinin 2020 yılı bitmeden müşterilere teslim edileceği şirket tarafından açıklandı. Aracın 7700 kilometreyi aşan test sürüşlerinin ve 340 saatten fazla süren testlerin yalnızca dört haftada bitirildiğinin ise altı çizildi.

Yorum Yap