1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Büyükşehirlere Sokağa Çıkma Yasağı Geldi

Büyükşehirlere Sokağa Çıkma Yasağı Geldi

Büyükşehirler ve Zonguldak belediyesine gönderilen bildiri ile haftasonu 30 büyükşehir ve Zonguldak'ta sokağa çıkmak yasaklandı.


Bütün dünyada etkisini sürdüren koronavirüs sebebi ile Türkiye’de hafta sonu geçerli olmak üzere 30 büyükşehir ve Zonguldak’ta sokağa çıkmak yasaklandı. Yasağın cumartesi 00.00’dan itibaren pazar günü 23.59’a kadar geçerli olacağı bildirildi.

Sokağa Çıkma Yasağı Büyükşehirlerde Geçerli

22.15 itibari ile büyükşehirler ile Zonguldak’a gönderilen genelge ile birlikte haftasonu süresince büyükşehirler ve Zonguldak’ta sokağa çıkmak yasaklandı. Geçtiğimiz gün alınan karar ile de bu illere giriş çıkış özel durumlar haricinde yasaklanmıştı. Yasağın geçerli olacağı iller ise şöyle; Adana, Ankara,Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van, Zonguldak.

Dünyada toplam koronavirüs vaka sayısı ise 1 milyon 677 bin olarak kaydedilirken koronavirüs sebebi ile hayatını kaybedenlerin sayısı ise 100 bini geçti. Ülkemizde koronavirüs vaka sayısı ise 47,029 iken hayatını kaybedenlerin sayısı ise 1006 olarak açıklandı.

Yorum Yap