1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Comic-Con Tarihinde İlk Kez İptal Edildi

Comic-Con Tarihinde İlk Kez İptal Edildi

Dünyanın en büyük çizgi roman fuarı Comic-Con 50 senelik tarihinde ilk kez ertelendi. Ertelenmesinin sebebinin ise koronavirüs pandemisi olduğu açıklandı.

comic con

50 senedir düzenli olarak düzenlenen dünyanın en ünlü çizgi roman fuarı Comic-Con tarihinde ilk kez iptal edildi. Organizatörler Temmuz ayında düzenlenmesi planlanan Comic-Con etkinliğinin dünya genelinde etkisini sürdüren koronavirüs pandemisi sebebi ile iptal edildiğini açıkladı.

2020’de Comic-Con Düzenlenmeyecek

21 Mart 1970’den bu yana her sene düzenli olarak düzenlenen çizgi roman fuarı Comic-Con bu sene koronavirüs sebebi ile düzenlenmeyecek. Çizgi roman kahramanlarını merkez alan kitapların, oyunların ve dizi-filmlerin tanıtımının yapılacağı Comic-Con etkinliği 2020 senesinde düzenlenmeyecek.

Tarihinde ilk kez bu sene koronavirüs sebebi ile ertelenen etkinliğin seneye düzenlenecek olan tarihi olarak ise 22-25 Temmuz 2021 açıklandı. Etkinliğin Kaliforniya valisi tarafından yapılan önerilere uyularak iptal edildiğini belirten organizatörler bileti olan kişiler için biletlerin akıbeti hakkında da rahatlatıcı açıklamayı yaptı. Biletler istenirse seneye düzenlenecek olan Comic-Con etkinliğinde kullanılabileceği gibi iade de edilebilecek.

Yorum Yap