1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. DualSense’nin Dikkat Çeken Özellikleri

DualSense’nin Dikkat Çeken Özellikleri

dualsense

Sony tarafından öncesinde görselleri paylaşılan PlayStation 5’in oyun kolu DualSense’nin resmi etkinlik ile birlikte özellikleri de paylaşıldı. DualShock isminden DualSense ismine geçişin asıl sebebinin ise yeni nesil teknolojiler kullanılması olduğu söylendi.

DualSense’nin Dikkat Çeken Özellikleri

Dualsense gelişmiş tetik hissi:

Yeni oyun kolu DualSense’nin arka tarafında genelde silahlı oyunlarda nişan almak ve ateş etmek için kullanılan L2 ve R2 butonlarının gerilimleri kişiye özel ayarlanabilir olacak. Bu sayede vuruş hissiyatını en iyi şekilde hissedebileceksiniz.

DualSense titreşim motoru

Gelişmiş tetik hissi ile birlikte yine oyunlardaki eylemlerinizi hissedebilmeniz adında oyun koluna titreşim motoru özelliği geliyor. Titreşim motoru ile araba sürerken engebeli yollarda gittiğinizde bunu bile hissedebileceksiniz.

USB Type-C bağlantı

Sony’nin yeni oyun kolu DualSense, bağlantı noktası olarak USB Type-C bağlantı türünü bulunduracak.

DualSense kablosuz şarj

DualSense, piyasaya yeni şarj üniteleri ile çıkacak. Type-C ile şarj etme imkanınız bulunacak kolu isterseniz şarj standı ile de şarj edebileceksiniz.

Dualsense, yeni şarj üniteleriyle piyasaya çıkacak. Tabii cihazı hâlâ Type-C türü kablo ile şarj etme imkânınız bulunacak, ancak bunun dışında bir şarj standı bulunacak. Dualsense cihazını bu şarj standına koyduğunuz zaman kablosuz bir şekilde hızlı şarj olabilecek ve direkt olarak oradan kaldırıp kullanabileceksiniz.

Sesle kontrol ve kulaklıksız sesli iletişim imkanı

Yeni DualSense oyun kolunda bulunacak dahili mikrofon ile birlikte oyun oynadığınız arkadaşlarını ile sesli iletişim kurabileceksiniz. Oyun kolunda ayrıca 3.5 mm kulaklık girişi de yer alacak.

DualSense’de özel ‘Create’ butonu yer alacak

DualShock 3’te bulunan Select butonu DualShoch 4’te Share olmuştu. Share butonu ise DualSense’de Create olarak karşımıza çıkıyor.

DualSense fiyatı

Fiyatı resmi olarak belirtilmeyen PlayStation 5’in oyun kolu DualSense’nin 499 ile 699 dolar arasında bir fiyata sahip olması bekleniyor.

Yorum Yap