1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Formula 1 2021 Takvimine Türkiye Eklenecek mi?

Formula 1 2021 Takvimine Türkiye Eklenecek mi?

lance-stroll-racing-point-rp20

Formula 1 yönetimi bu iki pist tarafından gereken teklifleri aldı ve değerlendiriyor. Bu konuda nihai kararın açıklanması için ise Kanada GP konusunda oluşan sis bulutlarının dağılması bekleniyor. Kanada GP ile ilgili yönetici kişiler bu hafta içerisinde gerekli görüşmeleri yaparak son kararı açıklayacaklarını bildirdi.

Intercity İstanbul Park – Nürburgring

Motorsport’un haberinde yer alan bilgilere göre Formula 1 yönetimi Kanada GP’nin çekilmesinde oluşacak boşluk için iki ayrı pist ile görüşüyor. Bu pistler sırası ile Nürburgring ve Intercity İstanbul Park. Formula 1 yönetiminin Nurburgring (Almanya) ile de görüşmelere devam ettiğini söyleyen kaynaklar, Intercity İstanbul Park’ın yaptığı finansal teklifin Almanya’ya göre daha iyi olduğunu, bu yüzden Türkiye’nin şansının Almanya’da bulunan pistten daha yüksek olduğunu ifade ediyorlar.

Türkiye’nin Formula 1 takvimine eklenmesinin bir diğer avantajı ise 1 hafta öncesinde takvimde yer alan Azerbaycan yarışı. Lojistik anlamda takımların işlerini inanılmaz kolaylaştıracak olmasından kaynaklı olarak Türkiye’nin takvime eklenmesi Nürburgring’den oldukça daha yüksek ihtimale sahip. Takımların da efsaneleşmiş Nürburgring yerine Türkiye’ye sıcak bakacağı, Türkiye’nin bu yıl da Formula 1 takviminde olacağı düşünülüyor.

Yorum Yap