1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Google Bütün Paralı Chrome Eklentilerini Askıya Aldı

Google Bütün Paralı Chrome Eklentilerini Askıya Aldı

Google, Chrome uygulamasının ücretli eklentilerini hileli işlemleri engellemek amacıyla askıya aldı.

chrome_logo_windows_1

Google, Chrome uygulamasının paralı eklentilerinin hepsini son zamanlardaki hileli işlemlerdeki ani artıştan dolayı askıya aldı. Google önlem olarak eklentilerin yayınlanmasını ve güncellemesini askıya aldı. Askıya almanın içinde otomatik yenilemeler ve uygulama içi satın alma içeren bütün işlemlerde de mevcut.

Chrome Eklentilerinde Hileli İşlemlerdeki Artış

Google mühendisleri, hileli işlemlerin ay başından bu yana dünyada yüksek miktarlarda başladığını bildirdi. Daha fazla hileli işlemlerin çıkmasını engellemek için geçici olarak bütün paralı uygulamaları askıya aldı. Uygulama bu konu üzerine yoğunlaşmış firmaları fazlasıyla etkiledi.

Google mühendisleri, bu uygulamanın kalıcı çözüm bulmaya çalışırken uygulamaya koydukları geçici çözüm olduğunu belirtti. Google askıya almayı geçen hafta geç saatlerde açıkladı. Google açıklamayı yaptıktan sonra eklenti geliştiricileri Google’ye ekledikleri eklentilerin sistem tarafından güncellemelerine izin vermedikleri, güncellemeye çalıştıkları zaman sistem tarafından hata mesajı ile karşılaştıklarını belirtti.

Yorum Yap