1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Honor 10X Lite Hakkında Bilgiler

Honor 10X Lite Hakkında Bilgiler

IMG-20201119-WA0002

Honor 10X Lite telefonu geçtiğimiz günlerde satışa çıktı. Satışa çıkar çıkmaz birçok kişi bu telefonun özelliklerini merak etti. Bizde bu merakı gidermek amacıyla böyle bir yazı hazırlamaya karar verdik. Honor 10X Lite özelliklerini öğrenmek için yandaki siteye göz atabilirsiniz.

Birçoğumuzun bildiği gibi Honor markası dünya üzerinde büyük bir üne sahip olan Huawei markası tarafından oluşturulmuştur. Honor 10X Lite telefonu 6,67 inç IPS LCD ekrana sahiptir. 20:9 en boy oranına sahip bu telefon performansıyla da gözleri kamaştırmış durumda.

Honor 10X Lite Kamera Bilgileri

Kamera konusunda birçok tercih edilen modeli geri bıraktığını, adeta kamera konusunda yeni bir çağ açtığını söyleyebiliriz Honor markasının. Ön kamerası 8MP çözünürlüğe, arka kamerada ise 48 MP çözünürlükle karşımıza çıkıyor.

Bu telefonu almanıza katkı sağlayacak en temel sebeplerden biride cihazın pil performansı. Honor markası 10X Lite modelinde kullanıcılarını şarj konusunda adeta tatmin edecek durumda. Hızlı şarj özelliğine sahip bu telefonda yarım saat içerisinde %46 doluluk oranına sahip olabiliyor. Bu oran günümüz birçok bilinen modelleri geri bırakarak almak isteyen kişiler için büyük bir motivasyon kaynağı oluyor.

Honor 10X Lite Almak İçin Sebepler

Telefonunuzun sizi yarı yolda bırakmak istemiyorsanız tercih edebileceğiniz bir telefon olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Aynı zamanda birçok özelliğiyle beraber gelecek Android 10 işletim sistemini kullanmakta.

Cihazın fiziksel özellikleriyle bahsetmek gerekirse sağlamlık ve rahatlık açısından kullanıcılarını aşırı tatmin ettiği söylenebilir. Renk derinliği 16M olması gözleri yormayan bir ekran demek oluyor. Ekran alanı 107.4 cm2, ekran-gövde oranı 84.3%, çözünürlük 1080 x 2400 px, piksel yoğunluğu 395 PPI. Telefonun en temel ve öne çıkan özellikleri bu şekilde.

Arka kısımda toplam 4 adet kamera bulunması resim severler için bir tutku haline geliyor. Bize göre bu telefonda olmaması gereken tek özellik 4GB RAM’e sahip olması. Fakat bunu fazla dert etmenize gerek yok çünkü cihazı aldıktan sonra RAM miktarını arttırabilirsiniz.

Daha fazla mobil incelemeler öğrenmek istiyorsanız web sitemizi takip ederek güncel yazılardan ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Yorum Yap