1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Huawei Mate 30 Çıkış Tarihi Kesinleşti

Huawei Mate 30 Çıkış Tarihi Kesinleşti

Huawei Mate 30 için resmi bir tanıtım tarihi verdi


Huawei, bir sonraki amiral gemisi telefon Mate 30 için lansman tarihini onayladı. Twitter’da yayınlanan kısa bir tanıtım videosunda şirket, yaklaşmakta olan Mate 30 serisinin 19 Eylül’de Almanya’nın Münih kentinde tanıtılacağını söylüyor. Etkinliğin sloganı “Olanakları Yeniden Düşünmek”.

Bu lansmandaki dikkatin büyük kısmı, Huawei’nin yazılımında Google ile olan sorunun nasıl çözüldüğüne odaklanmak olucaktır. Şirketin zaten kendi Play Store alternatifini oluşturduğu ve üçüncü parti geliştiriciler için bir haritalama servisi API’si üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Huawei kısa süre önce kendi işletim sistemi HarmonyOS’u da ortaya çıkardı, ancak akıllı telefonlar için Android’in yerine geçme potansiyelini küçümsemişti; Mate 30 serisi hala açık kaynaklı Android tabanlı olacak.

Yazılım bir yana, Huawei’nin en son amiral gemisi telefonlarının hepsinde etkileyici bir donanıma sahip ve Mate 30 Pro’nun bu geleneğe uyması bekleniyor. Huawei’nin bu hafta Berlin’deki IFA fuarında duyurmak üzere ayarladığı Kirin 990 işlemcisini kullanması gerekiyor. Doğrulanmamış sızıntılar, Mate 30 Pro’nun geniş dairesel bir dörtlü kamera modülü ve aşırı eğri kenarlı bir “waterfall” olarak adlandırılan ekrana sahip olacağını gösteriyor.

Yorum Yap