1. Ana Sayfa
  2. Giyilebilir Teknoloji
  3. İlk Ateş Ölçen Bileklik Geliştirildi

İlk Ateş Ölçen Bileklik Geliştirildi

Hindistanlı bir teknoloji şirketi, yeni tip koronavirüsün en önemli semptomlarından birisi olan ateşi ölçebilecek sensörlere sahip bir bileklik geliştirdi.

ateş ölçen bileklik

2019’un sonunda Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüs ile mücadele etmek için yeni teknolojik gelişmeler yaşanıyor. Hindistanlı teknoloji şirketi GOQii, dünyanın ilk vücut sıcaklığını ölçebilen sensörler bulunduran ateş ölçen bileklik modelini tanıttı. Yeni tip koronavirüsün en bilinen semptomlarından birisi olan ateşin tespiti ile birlikte Covid-19 salgını ile mücadelenin kolaylaşabileceğini düşünülüyor.

GOQii Vital 3.0 ismi verilen ateş ölçen bileklik, vücut sıcaklığının yanı sıra kalp atış hızı, kan basıncı ve uyku gibi temel faaliyetleri de takip edebilecek. Bunun yanı sıra adım ve kalori hesabı da yapabilecek. GOQii, Hindistan’da testten önce erken biçinde Covid-19’u tespit etmek maksadı ile klinik testler yapmak için Alman Thryve ile iş birliğinde bulundu.

Ateş Ölçen Bileklik: GOQii Vital 3.0 Özellikleri

GOQii Vital 3.0, entegre sıcaklık göstergesi ve sıcaklık izleyen termal sensöre sahip. Bileklik 25 derece ile 45 derece arasında sıcaklık takibi yapabiliyor ve sıcaklık +- 0,3 Fahrenhayt sapma ile tespit ediliyor. Bileklik kısa süre içerisinde Amazon gibi çevrimiçi marketlerden satışa çıkarılacak.

 

 

Yorum Yap