1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Imgur Türkiye’de Tekrardan Aktif

Imgur Türkiye’de Tekrardan Aktif

Dünyanın en büyük fotoğraf yükleme ve paylaşım platformlarından Imgur Türkiye'de tekrardan kullanılabilir duruma geldi.

imgur

2017 Yılında Türkiye’ye olan erişimi engellenen Imgur resim yükleme ve paylaşma sitesi Türkiye’de tekrardan aktif konuma geldi. Geçtiğimiz günlerde tekrardan erişime açılan Wikipedia’dan sonra Imgur’unda Türkiye’de kullanılabilir duruma gelmesi internet kullanıcılarını sevindirdi.

En İyilerden Biri

Imgur, en iyi fotoğraf paylaşma sitelerinden birisi olarak dikkat çekiyor. BTK sitesine incelendiğinde Imgur hakkında her hangi bir karar bulunmadığı görülüyor. Buna rağmen bazı internet kullanıcıları bağlantı problemleri yaşadığını belirtti. Imgur’un Türkiye’de önce 2015 yılında erişimi engellenmişti. Sonrasında kısa süreliğine açılan Imgur 2017 yılında tekrardan erişime kapatıldı. Siteye VPN kullanmadan giriş yapmak mümkün değildi. Bugün ise Imgur tekrardan Türkiye’de erişime açıldı.

Imgur’un yokluğunda diğer servis sağlayıcıları kullanıcılar tarafından Imgur kadar sevilmemişti. Özellikle Reddit kullanıcıları bu konu ile ilgili Cimer’e fazla sayıda başvuruda bulunuyordu. Imgur’un açılmasında en büyük katkının Bilgi Üniversitesi Öğretim üyesi Prof. Dr. Yaman Akdeniz’in mahkemeye giderek yaptıkları itirazın olduğu düşünülüyor. Sitenin tekrardan kullanıma açılması ile ilgili resmi bir açıklama ise henüz yapılmadı.

Yorum Yap