1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Yapılır
  3. Instagram’da Hikayeye Kaydırmalı Link Nasıl Eklenir?

Instagram’da Hikayeye Kaydırmalı Link Nasıl Eklenir?

swipe-up

Sosyal medya platformlarından Instagram gün geçtikçe popülerliğini arttırmaya devam etmektedir ve gittikçe popülerleşen bir ortamda kullanıcı istekleri de daha da artmaktadır ve bu artışlar da mecburen Instagram’ı daha da geliştirmektedir. İnsanlar sosyal medyada her zaman kolaylığı tercih etmektedir. Bir iş için basit, yapılması gereken bir ön işlem olsa dahi caydırıcı olma ihtimali çok yüksektir.

Örneğin, hikayenizde bir içerik paylaşıyorsunuz ve bir link ile insanların girip bir videoyu izlemesini ya da bir yazıyı okumasını öneriyorsunuz fakat link veremiyorsunuz. Böyle bir durumda takipçilerinizin %90’ı linki yazmayla uğraşıp içeriğe bakmayacaktır. Bu konu ile ilgili sorulan en önemli sorulardan birisi ise Instagram’da Hikayeye Kaydırmalı Link Nasıl Eklenir sorusudur.

Çünkü takipçilerinize daha iyi ve kalıcı bir şekilde hitap etmek istendiğinde de bu tarz hikayelere direkt yazı olarak değil de doğrudan yönlendirici bir link vermek oldukça iyi olacaktır.

Peki, Instagram’da Hikayeye Kaydırmalı Link Nasıl Eklenir?

  • Hikâye paylaşırken açılan pencerede sağ üstte “köprü” adıyla ifade edilen bir buton gözükmektedir.
  • Bu butona tıklayarak hikayelerinize köprü ekleyerek yani link vererek kolayca takipçilerinizin hikayenizi görüntülediğinde alt kısımda “Yukarı kaydır” şeklinde bir yazı dikkatini çekecektir ve kaydırdıklarında ise direkt linke yönlendirilecekler. Böylelikle kolayca istediğinize ulaşmış olacaksınız.

O işaret bende gözükmüyor diyor olabilirsiniz, Köprü ekleme, link verme işareti Instagram tarafından kısıtlı bir işlem olmakla beraber her profilde görüntülenmemektedir. İlk olarak profilinizin işletme hesabı olması gerekmektedir, profiliniz işletme hesabı olmadığı sürece görmeniz, bu özelliği kullanmanız mümkün olmayacaktır.

İkincisi ise takipçi sayınız. İşletmenizin, işletme hesabınızın takipçi sayısı 10.000 ve üzeri bir sayıda olmak zorundadır. Link ekleme özelliği sadece işletme hesaplarına sağlandığı için takipçi olarak da istenilen bir kitle bulunmaktadır. Dolayısıyla 10.000’den az takipçiniz var ise maalesef yine hikayenize doğrudan link eklemek mümkün olmayacaktır.

Yorum Yap