1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. Mickey Thompson, King of the Hammers’da Lastik Sertliğini Test Ediyor

Mickey Thompson, King of the Hammers’da Lastik Sertliğini Test Ediyor

King of the Hammers

Bu yıl zamanında, gezegenin en zorlu bir günlük off-road yarışını ilan eden Çekiçlerin Kralı’nı 84 arabadan sadece 37’si tamamladı. Mickey Thompson Baja Boss X lastiklerinde iki yarışçı olan Tad Dowker ve Jordan Pellegrino, bitirenler arasındaydı.

Baja Boss X, en zorlu arazilerin üstesinden gelmek için tasarlanmış bir aşırı rekabet lastiğidir, Mickey Thompson’ın pazarlama başkan yardımcısı Ken Warner, şunları söyledi: King of the Hammers ve diğer off-road yarışlarında ve kaya sürünme etkinliklerinde test edilen bu lastik, tüm engelleri aşmak için inanılmaz kavrama ve dayanıklılık sağlar.

King of the Hammers
King of the Hammers

King of the Hammers Lastikleri Özellikleri

Haftanın başlarında, Mickey Thompson’ın marka müdürü Heather Tausch ile konuştuk ve King of the Hammers’da farklı lastik hamurlarını test edeceklerini söyledi. Zaten yapışkan bir bileşim ve ekstra geniş dört adımlı Sidebiters, Baja Boss X’te arazide çekiş sağlar. Lastiğin Powerply XD açılı üçüncü katı ve ekstra kalın denye kordonu, daha iyi delinme direnci ve daha hızlı direksiyon hakimiyeti sunar. Tepki ve daha fazla kararlılık. DOT onaylı olmayan bir rekabet lastiği olan Baja Boss X, sırt oluklarını çakılsız tutmak için taş fırlatma nervürlerine de sahiptir.

Baja Boss X lastiklerinde 21. sırada bitiren Tad Dowker, “Geçen yıl, King of the Hammers haftasında beşi yarışta olmak üzere yedi dairemiz vardı. Yeni 4 katlı Baja Boss X’in tutuşu ve dayanıklılığı, kayalara isteğe bağlı birçok çizgiyi yapıştırmamıza ve kayalarla dolu keçi yollarını güvenle parçalamamıza izin verdi.

GenRight Off Road’dan Jordan Pellegrino, 40×12.50/17 Baja Boss X lastikleriyle yarışı 23. sırada tamamladı ve yarış boyunca lastik patlamadı.

Mickey Thompson Tyres & WheelsÂ, 1963 yılında yarış efsanesi Mickey Thompson tarafından kuruldu. Merkezi Stow, Ohio’da bulunan şirket, cadde ve şeritlere ek olarak kamyon ve arazi uygulamaları için yüksek performanslı ve yarış lastikleri ve tekerlekleri pazarlamaktadır.

Bu yazımızda Mickey Thompson, King of the Hammers’da lastik sertliği testinde bilmeniz gerekenleri siz değerli okurlarımız için paylaştık. Bir önceki yazımızda bahsettiğimiz MG Motor elektirikli araç üretimine geçiyor konu başlıklı yazımızın ilginizi çekebileceğini düşünmekteyiz. Eklemek istediklerinizi ve düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap