1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Nemesis: Distress, PC İçin Duyuruldu

Nemesis: Distress, PC İçin Duyuruldu

nemesis distress

Ovid Works ve Awaken Realms Digital isimli iki video oyun geliştiricisi, Nemesis isimli kutu oyununu bilgisayar için geliştirdikleri yeni birinci şahıs nişancı oyunu Nemesis:Distress’i duyurdu. İlk olarak 2018 senesi içerisinde piyasada yer alan Nemesis kutu oyunu, bu tarz oyunlardan hoşlananlar tarafından olumlu yorumlar almış ve kısa sürede büyük hayran kitlesi kazanmıştı. Awaken Realms tarafından piyasaya sürülen Nemesis, korku ögeleri barındıran bilim kurgu oyunu olarak listeleniyordu.

Nemesis: Distress Fragmanı Yayınlandı

Nemesis kutu oyunu ile yakaladığı başarıyı Bilgisayara da taşımayı amaçlayan Awaken Realms Digital, Ovid Works ile iş birliğine giderek Nemesis: Distress’i geliştirmeye başladı. Steam aracılığı ile kullanıcı ile buluşacak olan Nemesis’in bilgisayar oyunu, çok oyunculu olması ile birlikte oynadığınız ekibe ihanet edecek gizli bir karakteri de bünyesinde barındıracak. Nemesis: Distress’in fragmanı, bugün IGN tarafından Youtube üzerinden yayınlandı.

Oyunun Steam sayfasında yer alan bilgiler, oyuncuların ekipleri ile birlikte ortalama 40 dakikalık bölümlerde görevleri hayatta kalarak tamamlamaya çalışacaklarını gösteriyor. Steam sayfasında oyunun teknik özellik ve hikayesi ile ilgili yapılan açıklamalar ise şu şekilde: Uzun süredir uyuduğunuz uykudan uyandığınız anda çalan tiz alarm sesiyle bir şeylerin ters gittiğini anlayacaksınız. Hâlâ uyku sersemliğinizi yenmeye çalıştığınız sırada, yan modüllerden gelen cam kırılma sesleriyle kendinize geleceksiniz. Arkadaşlarınızın uykuya yattığı diğer modülleri incelediğinizde bir arkadaşınızın içinden uzaylı bir organizmanın çıktığını ve artık hayatta olmadığını fark edeceksiniz fakat neyse ki diğer arkadaşlarınız hayatta olacak. Hayatta olan arkadaşlarınızla uzay gemisini dolaşmaya başladığınızda gemide birçok hasarın meydana geldiğini ve tayfanın geri kalanın ortadan kaybolduğunu keşfedeceksiniz. Boş koridorlarda duyduğunuz sesler size gemide yalnız olmadığınızı hatırlatacak.”

“Çok oyuncu tabanlı olan Nemesis: Distress, ekibinizle hayatta kalmaya çalışacağınız 40 dakikalık bölümleriyle, birincil şahıs nişancı özelliklerini ve korku ögelerini içinde barındıran bir oyun olacak. Oyuncular olarak birbirinden farklı özellikleri olan birçok karakter sınıfı arasında seçim yapabileceksiniz ve ayrıca bölümü kazanmanız için yapmanız gereken ‘gizli görevi’ de yine siz seçebileceksiniz. Bu görevler arasında; uzaylı yuvasını yok etmek, gemiyi güvenli bir şekilde Mars’a ulaştırmak ve hatta ekip arkadaşlarınızı öldürmeniz gereken gizli görevler yer alacak.”

Yorum Yap