1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Nokia 6.3’ün Bazı Özellikleri Ortaya Çıktı

Nokia 6.3’ün Bazı Özellikleri Ortaya Çıktı

HMD Global'in üzerinde çalıştığı telefonlardan Nokia 6.3'ün işlemcisinin Snapdragon 730 SoC olacağı dahil bazı özellikleri ortaya çıktı.

nokia 6.3

Finlandiyalı HMD Global’in Nokia 2.4, Nokia 3.3, Nokia 6.3 , Nokia 7.3 5G ve amiral gemisi telefon modeli Nokia 9.3 PureView üzerinde çalışmalarına devam ediyor. HMD Global’in üzerinde çalıştığı Nokia 6.3’e ait bazı özellikler ortaya çıktı.

Nokia 6.3 Özellikleri

Nokia 6.3 ile ilgili ortaya öncesinde atılan Snapdragon 67x SoC kullanacağı yönündeki iddialar yerini Snapdragon 730 SoC kullanacağı yönünde değişti. Bunun ile birlikte telefonun vadettiği performansta doğal olarak artacak. Nokia 6.3’ün diğer nokia telefonlar gibi PureDisplay ekran ve damla çentiğe ve 16 MP ön kameraya sahip olacak. 4000 mAh bataryası olacağı düşünülen telefonun ekranı 6,2 inç büyüklüğünde olacak.

Telefonun arkasında ise diğer Nokia modellerinde olduğu gibi ZEISS optiklerin kullanıldığı dört kameralı bir kurulum yer alacak. Telefonun arkasında yer alan kameraların ise 24 MP ana kamera, 12 MP ve 2 adet 2 MP olması bekleniyor. Kameraların altında parmak izi okuyucu bulunacak telefonun Ekim ayı yakınlarında tanıtılması bekleniyor. Koronavirüs sebebi ile gecikme yaşanması durumunda ise telefonun çıkışının 2020’nin son çeyreğine sarkabileceği belirtiliyor.

Yorum Yap