1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Nokia PureView 9.3’ün Tanıtım Tarihi Ertelenebilir

Nokia PureView 9.3’ün Tanıtım Tarihi Ertelenebilir

Son yıllarda tekrar eski günlerine dönmeye çalışan Nokia'nın yeni amiral gemisi Nokia PureView 9.3'ün tanıtım tarihi koronavirüs sebebi ile ertelendiği iddia edildi.


Finlandiyalı akıllı telefon üreticisi Nokia’nın bu sene içerisinde çıkaracağı 3. telefon olacak olan amiral gemisi telefon modeli Nokia PureView 9.3’ü 2020’nin ortalarında tanıtmayı planlıyordu. Fakat koronavirüs salgını sebebi ile Nokia PureView 9.3’ün tanıtım tarihinin 2020’nin 3. çeyrek sonlarına ertelenebileceği ortaya çıktı.

Nokia PureView 9.3 2020 Eylül Gibi Tanıtılacak

Geçtiğimiz günlerde ilk 5G’li telefon modeli Nokia, Nokia 8.3 ve giriş segment telefon modeli Nokia 1.3’ü tanıtmıştı. Önümüzdeki günlerde de bu sene çıkaracağı 3. telefon modeli olan amiral gemisi Nokia PureView 9.3’ü tanıtması beklenen Nokia’dan kötü haber geldi. Nokia’nın içinden sızdırılan bilgilere göre Nokia’nın yeni amiral gemisi Nokia PureView 9.3’ün tanıtım tarihi ertelendi. Koronavirüs salgını sebebi ile erelenen tanıtım tarihinin 2020’nin üçüncü çeyreğinin sonuna doğru olduğu iddia edildi.

Nokia, yeni amiral gemisi telefon modelinde diğer akıllı telefon üreticilerinin daha kullanmadığı ekran aldı kamera teknolojisini kullanmayı planlıyor. Eğer gerçekleşirse ekran altı kamera teknolojisi kullanılan ilk telefon Nokia PureView 9.3 olacak. Snapdragon 865 kullanacak olan Nokia PureView 9.3’ün ekran altında bulunacak kamerasının da minimum 32 MP çözünürlükte olacak.

Yorum Yap