1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. Oyak Renault Üretime Geçici Olarak Ara Verdi

Oyak Renault Üretime Geçici Olarak Ara Verdi

Oyak Renault Otomobil Fabrikaları koronavirüs salgını sebebi ile 26 Mart'tan itibaren geçici süreliğine kademeli olarak üretime ara verdi.


Çin üzerinden 2019’un sonlarına doğru yayılmaya başlayan koronavirüs salgını sebebi ile bir çok sektör kötü olarak etkileniyor. Koronavirüs salgınından vizyon tarihleri ertelenen sinema sektörü, fabrikaların kapatılmasına sebep olan üretim sektörü gibi bir çok sektör etkilendi. Otomobil sektörü de koronavirüs salgınından oldukça kötü bir şekilde etkilendi.

Oyak Renault OtomobilFabrikalarının Üretime Başlama Tarihi Belli Değil

Oyak Renault Otomobil Fabrikaları, yaptığı açıklama ile birlikte koronavirüs salgını sebebiyle 26 Mart itibaren üretime kademeli olarak ara verdiklerini açıkladı. Oyak Renault Otomobil Fabrikaları açıklamada çalışan sağlığını göz önüne alarak koronavirüs sebebi ile üretime geçici süreyle ara verdiklerini belirtti.

Şimdiye kadar Sağlık Bakanlığı’nın yönergelerine uyguladıklarını ve uygulamaya devam ettiklerini belirten Oyak Renault Otomobil Fabrikaları üretime tekrar başlama tarihlerinin belli olmadığını açıkladı. Oyak Renault Otomobil Fabrikaları ülkedeki ve dünyadaki durumun üretime tekrardan başlama tarihini belirleyeceğini belirtti.

Yorum Yap