1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. PlayStation 5, PlayStation 4’ten 100 Kat Hızlı Olacak

PlayStation 5, PlayStation 4’ten 100 Kat Hızlı Olacak

playstation 5

Japon teknoloji devi Sony’nin bu sene içerisinde tanıtmayı planladığı PlayStation 5’in teknik özellikleri açıklansa da oyun konsolu hakkında birçok detay hala bilinmezliğini koruyor. PS5’in SSD sürücüsü gündemi sıklıkla meşgul ediyor olsa da hala teknik özellikleri bilinmiyor. Sony’nin yayınladığı yeni bir belge, PlayStation 5’in SSD’si ile oyun deneyimini çok yukarılara çekeceğini gösteriyor.

PlayStation 5, PS4’ten 100 Kat Hızlı Olacak

Sony’nin CEO’su Kenichiro Yoshida tarafından yapılan açıklama PS5’in kullanacağı ultra SSD’nin performansını kıyaslayarak ortaya koyuyor. CEO, yeni oyun konsolunun PS4’ten 100 kat daha hızlı olduğunu iddia etti. Paylaşılan belgeye göre Sony, oyun deneyimini üst seviyelere çıkartmak için sadece çözünürlüğü arttırmayı değil, oyun hızlarını da arttırmayı planlıyor.

Sony’nin CEO’su Yoshida, “Özel olarak geliştirilen yüksek hızlı SSD ile, PS4’ten yaklaşık 100 kat daha yüksek veri işleme hızlarına ulaşmayı planlıyoruz. Oyun yükleme süreleri şu ankinden daha kısa olacak ve oyuncular anlık olarak inanılmaz oyun dünyalarına geçebilecek.” ifadelerini kullandı. Yoshida PS5 ile ilgili iki konuya daha deyindi. DualSense, dokunsal geri bildirim ve uyarlanabilir tetik düğmeleri ile hissiyatı arttıracak ve ayrıca PS5, 360 derecelik ses akustiği sağlayan özel bir 3D ses işleme birimine sahip olacak.

Yorum Yap