1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Samsung Galaxy Fold’da Neler Değişti?

Samsung Galaxy Fold’da Neler Değişti?

2019 Nisan ayında önsiparişleri bile alınan fakat denemelerde bir takım sorunlar yaşatan Samsung Galaxy Fold satışa hazır.

teknohabir-galaxy-fold

2019 Nisan ayında önsiparişleri bile alınan fakat denemelerde bir takım sorunlar yaşatan Samsung Galaxy Fold satışa hazır. Nelerin değiştiğini haberimizin devamında okuyabilirsiniz.

Samsung’un Galaxy Fold’da yaptığı ilk değişiklik artık orjinal ekran koruyucunun çok zor sökülmesi. Cihazı satın alan kişiler Galaxy Fold’u kutusundan çıkardığınızda bu koruyucu sökmemeniz gerektiğini belirten bir uyarı ilede karşılaşacak. İlk denemelerde bunu söken kullanıcıların cihaza zarar verdiğini gören Samsung bunun için cihazda değişikliğe gitti.

Samsung, Galaxy Fold’u piyasaya bu sefer sağlam bir şekilde sürmek için dayanıklılık konularında da bir takım güncelemeler gerçekleştirdi. Samsung menteşenin alt ve üstüne kapaklar ekleyerek, cihazın iç kısmına toz vb. materyeller girerek bozulmasının önüne geçmiş oldu. Ayrı Galaxy Fold’un altına metal parçalar eklenerek dayanıklılık seviyesi arttırıldı.

Ve cihaz son olarak 4G’nin aksine bu piyasa sürülüşünde 5G ile kullanıcılar ile buluşacak. Bu da pahalı olacak bu cihazın güncel teknolojik gelişmeler ile kullanıcıyla buluşacağına işaret. Cihazın satışına Kore’de başlanmış durumda, İngiltere’de 18 Eylül’de, Amerika ve Dünyanın kalanında ise 27 Eylül’de satışa çıkarılması beklenmekte.

Yorum Yap