1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. Otomotiv Markalarının Üretime Başlama Planları Açıklandı

Otomotiv Markalarının Üretime Başlama Planları Açıklandı

2019'un sonunda Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs salgını sebebi ile otomotiv fabrikalarında üretimler durdurulmuştu. Dünyanın en büyük otomobil üreticileri tesislerinde üretimin ne zaman başlayacağı ile ilgili açıklamalada bulundu.

otomobil üretim

2019 yılında ortaya çıkan koronavirüs salgınında bir çok sektör derinden etkilendi. Bu sektörlerden biriside hem satışları düşen hem üretimi durdurulan otomotiv sektörü oldu. Neredeyse üretimin sıfıra indiği otomotiv sektörünün devlerinden bazıları üretime tekrardan dönmeyi hedefliyor. Lüks otomobil üreticisi Audi 29 Nisan’da üretime başladı.

Otomobil Firmalarının Üretime Başlama Tarihleri

Volkswagen:

Alman otomotiv devi Volkswagen, ABD’deki Chattanooga üretim tesisinde başlangıç tarihi olarak belirlediği üretim başlangıç tarihini 3 Mayıs’tan henüz açıklanmayan bir ileri tarihe ertelendi. Almanya’da bulunan Wolfsburg üretim tesisinde ise üretime 27 Nisan itibari ile başlandı.

Toyota:

Japon otomotiv üreticisi Toyota, Kuzey ABD’deki üretim faaliyetlerini 1 hafta daha kapalı tutacak. Toyota üretimi başlatmayı planladığı tarihi 4 Mayıs’tan bir hafta öteleyerek 11 Mayıs’a erteledi.

BMW ve Audi:

Alman lüks otomobil üreticileri BMW ve Audi, iki farklı tesisini kullanıma açtı. BMW, Münih’te bulunan BMW Welt Deneyim Merkezi’ni müşterileri için açtı. Audi ise 29 Nisan gününde A3 ve Q2 modellerinin üretimine başladı.

Ford, Fiat ve General Motors:

General Motors, Ford ve Fiat Chrysler Automobiles, şu ana kadar her hangi bir açıklama yapmadı. The Wall Street Journal’a göre bahsi geçen üç şirkette üretime 18 Mayıs’ta başlayacak.

Yorum Yap