1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Yapılır
  3. Whatsapp ile Numara Rehbere Kaydetmeden Nasıl Mesaj Atılır?

Whatsapp ile Numara Rehbere Kaydetmeden Nasıl Mesaj Atılır?

Whatsapp ile Numara Rehbere Kaydedilmeden Nasıl Mesaj Atılır

Dünyanın dört bir yanındaki telefonlarla kolayca ve ücretsiz olarak iletişime geçmek WhatsApp ile oldukça mümkün ve vazgeçilmez bir hal almıştır. Günümüzde haberleşme aracı olarak WhatsApp’tan ötesi yoktur. Gündelik yaşantımızda WhatsApp’ı hem arkadaş çevremizde hem iş hayatımızda hem de okul gruplarımız için kullanmaktayız. Hatta günden güne WhatsApp’ı kullanmak zorundayız gibi bir durum söz konusu olmaktadır çünkü her işi WhatsApp üzerinden yürütebiliyoruz fakat zaman zaman WhatsApp’ın biraz daha pratik olması gerektiğiniz de düşünmekteyiz.

Genellikle internet üzerinden bir yere ulaşmak için WhatsApp numarası verildiğinde o numarayı rehbere kaydetmek ve ardından iletişime geçmek işlemi söz konusu olduğunda rehbere kaydetme aşaması tamamen caydırıcı olabilmektedir. Dolayısıyla bunun bir çözümü olmalı. Peki, Whatsapp ile Numara Rehbere Kaydetmeden Nasıl Mesaj Atılır?

Whatsapp ile Numara Rehbere Kaydetmeden Nasıl Mesaj Atılır?

WhatsApp api’lerinin sağladığı belirli kısa yollar ile istediğimiz numara ile rehbere kaydetmeden iletişime geçebiliriz. Örneğin wa.me/90numara şeklinde bir link ile istenilen numara ile sohbet direkt açılmaktadır.

Link kısmında numara yazan yere istediğiniz numarayı yazarak linki açtığınızda sağdaki görselde bulunan bir görüntü ile karşılaşacaksınız. Bu sayfayı WhatsApp’ta açmanız için karşınıza çıkan uyarıya “Aç” butonu ile yanıt verdiğinizde sizi direkt olarak o numara ile sohbet penceresine gönderecektir. Böylelikle kolayca iletişiminizi sağlayabileceksiniz.

İkinci bir diğer yöntem ise benzeri şekilde bir linke istenilen numara yazılarak yine o numara ile sohbet ekranına yönlendirilecektir fakat bu yöntemde hazır mesaj da eklenebilmektedir. Bu yöntemimizde kullanılması gereken link;

api.whatsapp.com/send?phone=90numara&text=Merhaba eklindedir.

Linkte bulunan numara yazan yere istenilen numara ve “text” yazan yere de eşittir işaretinden sonra istediğiniz mesajı ekleyebilirsiniz. Örneğimizde merhaba yazısı direkt tarayıcımızda açıldığında alt kısımda görünmektedir. Böylece kolayca iletişime geçebilirsiniz.

Ek olarak bir yerde kendi iletişim numaranızı paylaşacaksanız da bu yöntemler oldukça kullanılmaktadır. Direkt link olarak paylaşıldığında karşıdaki kişi için oldukça kolay olacaktır ve istediğiniz bir giriş mesajı ile kendinize yönlendirmeniz gayet kolay olacaktır.

Yorum Yap