1. Ana Sayfa
  2. Sinema
  3. 7. Koğuştaki Mucize Dünya Listelerinin Zirvesinde Yer Aldı

7. Koğuştaki Mucize Dünya Listelerinin Zirvesinde Yer Aldı

Netflix'in kısa bir süre önce lisansını aldığı 7. Koğuştaki Mucize filmi, platformun Fransa ve ABD listelerinde en üst sıraya oturdu. Türkiye'de çok beğeni alan film Dünya çapında da beğeni aldı.


7. Koğuştaki Mucize, Mehmet Ada Öztekin’in yönetmenliğini, Aras Bulut İynemli, Nisa Sofiya Aksongur, Celile Toyon, İlker Aksum, Mesut Akusta, Deniz Baysal, Yurdaer Okur ve Sarp Akkaya’nın başrollerini paylaştığı Türk yapımı dram filmi. Güney Kore yapımı Miracle in Cell No.7’den uyarlanmıştır. Uyarlanan filmin kısa süre önce Netflix tarafından lisansı alınmıştı ve şu sıralar ABD ve Fransa listelerinde başa geçti.

ABD ve Fransa’da Liste Başı: 7. Koğuştaki Mucize

Dünyanın en popüler dizi ve film platformu olan Netflix, ürettiği Dizi ve Filmlerin ardından yayınlanmış olan dizi ve filmlerin lisansını almaya devam ediyor. Kullanıcılarına, çok daha geniş bir dizi film platformuna sahip olma imkanı veriyor. Netflix, Türkiye’de de yayımlanmış ve beğeni kazanmış bazı eserleri bünyesine katmaya devam ediyor. Geçen yıl en çok izlenen dram filmlerinden birisi olan 7. Koğuştaki Mucize filmini de lisansladı. Netflixin lisanslamasının ardından tüm dünya Türkiye’deki bu yapımları izlemeye başladı. Şu sıralar en öne çıkan yapım ise 7. Koğuştaki Mucize oldu. Netflix’te yer alan film, platformun Fransa ve ABD listelerinde en çok izlenen film olmayı başardı. Türkiye’de gördüğü yoğun ilginin ardından ABD ve Fransa gibi büyük ülkelerdede ilgi gördü.

Yönetmenliğini Mehmet Ada Öztekin’in yaptığı 7.Koğuştaki Mucize, 1983 yılına, bir ege köyünde geçiyor.. Filmde, Memo isimli bir babanın, kızıyla ayrılık hikayesi işleniyor. Memo’nun bir komutanın kızının öldürülmesinden suçlu bulunuyor. Sonrasında idam cezasına çarptırılan Memo kızına kavuşmak için her şeyi yapıyor.

 

Yorum Yap