1. Ana Sayfa
  2. Bilim&Teknik
  3. ABD Koronavirüs Vaka Sayısı Çin’i Geçti

ABD Koronavirüs Vaka Sayısı Çin’i Geçti

Çin üzerinden bütün dünyaya yayılan ve toplamda 25 binden fazla insanın hayatını kaybetmesine sebep olan koronavirüsün ABD vaka sayısı Çin'i geçti


2019 yılının sonunda Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve dünya genelinde 25 binden fazla insanın hayatını kaybetmesine sebep olan koronavirüsün resmi vaka sayısı ise dünya genelinde 559 bini geçti. Amerika Birleşik Devletleri’nin toplam koronavirüs vaka sayısı salgının başladığı Çin’i geçti.

Koronavirüs 25 binden Fazla İnsanın Hayatını Kaybetmesine Sebep Oldu

2019 yılının sonlarında Çin üzerinde ortaya çıkan ve geçtiğimiz günlerde DSÖ tarafından salgının merkezinin Avrupa olarak güncellendiği koronavirüs salgınından kaynaklı hayatını kaybedenlerin sayısı 25 bini geçti. Avrupa’da ise koronavirüs yüzünden hayatını kaybedenlerin sayısı 15 bini geçti. Koronavirüs sebebi ile hayatını kaybeden insan sayısı 8200 ile İtalya’da iken İtalya’yı İspanya 4900 ölü sayısını geçti.

Toplam vaka sayısında ise Amerika Birleşik Devletleri toplamda 86 bin vaka sayısına ulaşarak salgının çıkış merkezi Çin’i geçti. Amerika Birleşik Devletleri’nde resmi vaka sayısı 86 bini geçti. Salgını kontrol altına alan Çin’in vaka sayısı ise 81,340, Çin’i 80 bin vaka ile İtalya takip ediyor. Ülkemizde ise toplam koronavirüs vaka sayısı 5,698 iken koronavirüs yüzünden 92 kişi hayatını kaybetti.

Yorum Yap