1. Ana Sayfa
  2. Bilim&Teknik
  3. New York Koronavirüs Vaka Sayısı 100.000’i Geçti

New York Koronavirüs Vaka Sayısı 100.000’i Geçti

Çin üzerinden dünyaya yayılan koronavirüs salgınının merkezi konumuna gelen ABD'nin New York eyaletindeki vaka sayısı 100 bini geçti.


2019 senesinin Aralık ayında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs (Covid-19) sebebi ile ülkemizde 425 olmak üzere dünya üzerinde 149 ülkede toplamda 61 binden fazla insan hayatını kaybetti. Toplam vaka sayısı dünyada 1 milyon 138 bini geçerken Amerika’nın New York eyaletinde koronavirüs vaka sayısı 100 bini geçti.

New York Eyaletinde 3218 Kişi Koronavirüs Sebebi ile Hayatını Kaybetti

Çin üzerinden 2019 yılının sonlarında doğru çıkan koronavirüs salgınının merkezi konumuna gelen Amerika Birleşik Devletleri’nde toplam koronavirüs vaka sayısı 277 bini geçti. ABD içerisinde en çok vakanın bulunduğu New York eyaletinde vaka sayısı ise 100 bini geride bıraktı. ABD’yi vaka sayısı olarak 124 binden fazla vaka ile İspanya takip etti. En çok tespit edilen vaka sayısında İspanya’nın arkasında İtalya, Almanya ve Fransa bulunuyor.

Toplamda 61 binden fazla insanın ölmesine sebep olan koronavirüs, İtalya’da 14 binden fazla insanın hayatını kaybetmesine sebep olurken İspanya’da ise 11 binden fazla insan koronavirüs sebebi ile hayatını kaybetti. İtalya koronavirüs salgınında pik noktasını geçtiğimiz günlerde geride bırakırken İspanya’nın da yakın bir zamanda pik noktasına ulaşması bekleniyor.

Önerilen Yazı

Koronavirüs Türkiye’de Ne zaman Pik Yapacak

 

Yorum Yap