1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. Alfa Romeo Stelvio Türkiye’de Satışa Sunuldu

Alfa Romeo Stelvio Türkiye’de Satışa Sunuldu

Türkiye'de ve dünyada sevilen İtalyan otomobil üreticisi Alfa Romeo'nun sevilen SUV modeli Stelvio Türkiye'de satışa sunuldu.


İtalyan otomobil üreticisi Alfa Romeo’nun beğenilen SUV aracı Stelvio’nun 2020 modeli Türkiye’de satışa sunuldu. 2 farklı donanım seçeneği ile satışa sunulan Alfa Romeo Stelvio, seviye 2 otonom sürüş sistemi ile birlikte geliyor.

Alfa Romeo Stelvio 565 Bin Tl’den Başlayan Fiyatlar ile Satışa Çıktı

Türkiye’de ve dünyada sevilen otomobil üreticilerinden birisi olan Alfe Romeo’nun SUV modeli Stelvio 2020 modeli Türkiye’de 565 Bin Türk lirasından başlayan fiyatlar ile satışa çıktı. 2 benzinli motoru ve donanım seçenekleri ile satışa çıkan Alfa Romeo Stelvio, seviye 2 otonom sürüş sistemi ile oldukça fazla insanın beğenisini toplamış durumda.

İki seçenekten ilki olan Sprint versiyonunda, 8 ileri otomatik şanzıman, 2.0 litre benzinli 200 beygir güç ve 330 Nm tork üreten bir motor bulunurken Sprint versiyonunda 4 tekerden çekişi standart olarak sağlanıyor. Sprint’in donanım seviyesine baktığımızda; siyah fren kaliperleri, parlak siyah cam çerçeveleri, siyah kaplama çift egzoz çıkışı, spor deri direksiyon simidi, 19 inç hafif alaşımlı spor alüminyum jantlar, Alfa DNA Sistemi, Alfa Uconnect 8.8 inç 3D Ekranlı Radyo (MP3, Aux-in, Bluetooth), 7 inç TFT ekranlı gösterge paneli, Stop & Start Sistemi, Alfa Ses Sistemi (8 adet hoparlör), Entegre Fren Sistemi (Otonom Acil Durum Fren Sistemi dahil), Ön Çarpışma Uyarı Sistemi, Şerit Değiştirme İkaz Sistemi ve Yokuş İniş Destek Sistemi, halihazırda standart olarak sunuluyor.

Alfa Romeo’nun yeni SUV’si Stelvio’nun üst modeli olarak tanıtılan Veloce da ise 8 ileri otomatik şanzıman, 2.0 litre benzinli 280 beygir güç üreten motor bulunuyor. Alfa Romeo Stevlio Velove 0 – 100 km/s hızına 5,7 saniyede ulaşabiliyor. Stelvio’nun Veloce donanım paketinde, Sprint sürümünde bulunan özelliklerden farklı olarak 20 inçlik hafif alaşımlı siyah spor alüminyum jantlar, sürücü tarafı hafızalı 6 yönlü otomatik ayarlanabilir ısıtmalı spor deri ön koltuklar, ısıtmalı spor deri direksiyon simidi ve ısıtmalı cam yıkama püskürtücüleri standart olarak sunuluyor.Alfa Romeo Stelvio’nun Veloce sürümüne ait fiyat ise 615 bin Türk lirası olarak belirlendi.

Yorum Yap