1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Android 11 ile Gelecek Yeni Özellikler Ortaya Çıktı

Android 11 ile Gelecek Yeni Özellikler Ortaya Çıktı

Google'nin akıllı telefon işletim sistemi Android'in 11. sürümü yayınlanmasına aylar kalmışken özellikleri ortaya çıkmaya başladı.

android

Google’ın akıllı telefon işletim sistemi Android’in yeni versiyonu 11 içinde bulunduğumuz senenin Mayıs ayının on ikinci gününde tanıtılacak. Google’ın işletim sistemi Android’in 11’inci versiyonunda alacağı dikkat çekici özellikler ortaya çıkmaya başladı.

Tek Seferlik İzinler Android 11 ile Geliyor

Android 11 ile Android kullanıcıları uygulamalara izin verirken temelli vermek zorunda kalmayacak. Android 11 kullanan kullanıcılar uygulamalara konum, kamera, mikrofon gibi izinler verirken bu seferlik izin ver seçeneğini kullanarak tek seferlik izin verebilecek. Ayrıca Android 11 ile kullanıcılar bildirim geçmişine sahip olacak böylece kullanıcılar yanlışlıkla sildikleri bildirimlerin ne olduğunu düşünerek zaman kaybetmek yerine bildirim geçmişinden direk bildirimin ne olduğu bilgisine ulaşabilecek.

Android 11 ile birlikte kullanıcıların uçak modunda bluetooth kullanmasına izin verilecek. Rahatsız edilmeden telefon kullanmak isteyen kullanıcılar bluetooth cihazlarını kullanmayı bırakmak zorunda kalmayacak. iPhone telefonu sahiplerinin kullanabildiği ekran kaydı özelliği Android 11 ile birlikte Android cihazlara da gelecek. Android 11 işletim sistemi kullanan telefon sahipleri cihazlarının ekranında yaptıkları şeylerin videolarını çekebilecek. Son olarak Android 11 ile birlikte Facebook Messenger uygulamasının özelliği olan baloncuk özelliği bütün sohbet uygulamalarında kullanılabilecek.

Yorum Yap