1. Ana Sayfa
  2. Sinema
  3. Netflix’e Yeni Türk Dizisi Geliyor

Netflix’e Yeni Türk Dizisi Geliyor

Dünyada milyonlarca insan tarafından kullanılan Netflix yeni bir Türk yapımı dizinin hazırlıklarına başladı.

teknohabir-netflix-telefon

Dünyada milyonlarca abonesi olan Netflix’e yeni bir Türk dizisi daha geliyor. Charles King’in yazdığı kitap olan Pera Palas’ta Gece Yarısı kitabından uyarlanılan dizide yönetmenliği ise Emre Şahin yapıyor.

Pera Palas’ta Gece Yarısı Kitabından Uyarlanıyor

Türkiye’de 1,5 milyondan fazla abonesi bulunan dizi ve film platformu Netflix geçtiğimiz günlerde Türk yapımı içerikler için özel kategori oluşturmuştu. Bu kategori ile birlikte kendi özel yapımlarını da parlatmak isteyen Netflix’ten yeni bir Türk yapımı dizi haberi geldi. Emre Şahin’in yönetmenlik koltuğunda oturduğu film Charles King’in yazarı olduğu Pera Palas’ta Gece Yarısı kitabından uyarlanacak.

Netflix tarafından resmi bir açıklama yapılmayan yeni yapımın konusu olan kitap ise Osmanlı’nın çöküşünü ve cumhuriyete geçiş sürecini Pera Palas ekseninde anlatıyor. Kitabın içeriğinde ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, kadın haklarının önemli savunucusu Halide Edip Adıvar gibi bir çok önemli şahısa da yer veriliyor. Çekilecek olan dizinin içeriği ve oyuncu kadrosu ise şu anlık netlik kazanmış değil.

Yorum Yap