1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Android Yeni Özelliklerini Açıkladı

Android Yeni Özelliklerini Açıkladı

Google, Android güncellemelerini yayınlamak için kurduğu bir blogda işletim sisteminin yeni özelliklerini paylaştı.

android

Akıllı telefon işletim sistemi Android, kullanıcıları için getirdiği yeni özellikleri duyurdu. Android bu özellikleri getirerek genel olarak işitme engellilerin hayatını kolaylaştırmasını hedeflediklerini belirtti.

Canlı Tercüme ve Canlı Altyazı Özellikleri Geldi

Google, akıllı telefon işletim sistemi olan Android’e getirdikleri yenilikleri yayınlamak amacı ile bir internette kullanıcılarında ziyaret edebileceği bir blog oluşturdu. Google, Android’e getirdiği yeni özellikler ile işitme engelli insanlar başta olmak üzere kullanıcılarının hayatlarını kolaylaştırmak istiyor. Bu özelliklerde ilki Chrome ile cep telefonunuzda çağrı başlatabilmenizi sağlıyor. Chrome üzerinden arama yapmak için cihazınızı seçtikten sonra cihazınızdan verdiğiniz onay ile aramayı başlatabiliyorsunuz. Getirilen ikinci özellik ise Akıllı Yanıt özelliği. Akıllı yanıt özelliği ile birlikte Android cihazınız size gelen mesajlar ilgili eylemler öneriyor. Mesela konum olarak gelen bir mesajı haritada açmayı önermek gibi.

Gelen diğer özellikler ise Canlı Tercüme ve Canlı Altyazı özellikleri. Canlı altyazı özelliği ile birlikte Android cihazınız konuşmalarınızı anlık olarak yazıya dökebilecek. Canlı tercüme ile de Android cihazınız izlediğiniz video, film, konferans gibi medyalara anlık olarak altyazı ekliyor. Android 10 kullanan Pixel 3, Pixel 3A ve Pixel 4 gibi cihazlar bu özellikleri kullanabiliyor.

Yorum Yap