1. Ana Sayfa
  2. Donanım
  3. AnTuTu İşlemcileri Karşılaştırdı

AnTuTu İşlemcileri Karşılaştırdı

telefon işlemci
Akıllı telefonları birbiri ile karşılaştıran AnTuTu, bu sefer telefonları değil kullandıkları işlemcileri birbiri ile kıyasladı. Karşılaştırmanın ardından AnTuTu işlemcilerin sıralamasını bir grafik ile paylaştı. Grafikte bir roket ve roketin arkasında ise puanına göre sıralanmış işlemciler yer aldı. Yani rokete yakın olan işlemcilerin hızlı olduğu ifade edildi.

AnTuTu’nun İşlemci Sıralamasına Qualcomm Damga Vurdu

AnTuTu tarafından paylaşılan sıralamanın üst sıralarında yonga seti üreticisi Qualcomm’un egemenliği vardı. Qualcomm’un ürettiği 3 işlemci listenin ilk 5’i arasında yer aldı. Listenin ilk sırasında ise son dönemlerde çıkan amiral gemisi telefonlarının büyük kısmında kullanılan Snapdragon 865 5G yer aldı. Listenin ikinci sırasında ise Samsung’un kendi telefonlarında kullandığı işlemcisi Exynos 990 kendine yer buldu. Listenin üçüncü sırasında ise Qualcomm’un bir diğer işlemcisi 855 Plus yer aldı.

Sıralama da dikkat çeken detaylardan birisi de MediaTek’in Dimensity 1000+ işlemcisinin rakiplerine göre oldukça ucuz olması ve buna rağmen üst sıralarda yer alması oldu. Bir diğer dikkat çekici detay ise Huawei’nin Kirin 990 işlemcisinin beklentiyi vermemiş olması. AnTuTu sıralamayı yaparken telefonların ekran yenileme hızı ve depolama hızı gibi değerlendirme kriterlerini kullanmadı. AnTuTu ayrıca Apple’nin işlemcilerini de listeye dahil etmedi.

Yorum Yap