1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. AOE Bike Elektrikli Motosikleti Tanıtıldı

AOE Bike Elektrikli Motosikleti Tanıtıldı

AOE Bike

Norveçli şirket AOE Mobility AS, yeni elektrikli motosikleti AOE Bike’ı tanıttı. Tasarımı geleneksel motosiklet konseptinin çok ötesine geçiyor.

Şimdiye kadar, çok çeşitli tasarımlara sahip motorlar gördük. Geleneksel motor tasarımı anlayışının ötesine geçerek, yuvarlak ve temiz hatlardan oluşan modern bir konsepte dönüşen bu motorların tasarımındaki değişikliklere en büyük katkı elbette elektrik motorlarına geçiştir. Elektrik motorları söz konusu olduğunda, içten yanmalı motor tasarımına yönelik geleneksel yaklaşım tamamen ortadan kalkabilir ve tasarımcılar yeniliğe açık olabilir.

AOE Bike
AOE Bike

Geleneksel motor konseptinin ötesine geçen en yeni motor, Norveçli teknoloji şirketi AOE Mobility AS tarafından sunuldu. AOE Bike olarak adlandırılan AOE Mobility motoru, geleneksel motor anlayışının ötesine geçen bir tasarıma sahiptir. Son derece şık ve kompakt görünen motor, tasarımıyla görenleri mutlaka ikiye ayıracak.

Tabii ki, bu motorun tanımı tasarımıyla başlamalıdır. Motor içerisine monte edilebilen bu sepet de aynı şekilde motorun genel özelliklerini yansıtmaktadır. Ayrıca motor için ekstra bir depo sunar.

Otomobillerde başlamış olmasına rağmen elektriksel dönüşümün henüz motorlara yansımadığını söyleyen şirket, AOE Bike hakkında henüz herhangi bir teknik detay paylaşmadı. Ancak motorun uzun, keyifli sürüşler için tasarlandığı iddia ediliyor. Bu, motorun hız için değil, sürüş keyfi için tasarlandığı anlamına gelir.

Bu yazımızda AOE Bike elektrikli motosikleti tanıtılıldı konu başlıklı yazımızı siz değerli okurlarımız için paylaştık. Bir önceki yazımızda paylaştığımız Drone Nedir? Drone teknolojisi nasıl çalışır? konu başlıklı yazımızın ilginizi çekebileceğini düşünmekteyiz. Eklemek istediklerinizi ve düşüncelerinizi bize yorumlar kısmından iletebilirsiniz.

 

Yorum Yap