1. Ana Sayfa
  2. Uzay
  3. Ay’ın En Net Fotoğrafı Paylaşıldı

Ay’ın En Net Fotoğrafı Paylaşıldı

ABD'li astrofotoğrafçı Andrew McCarthy, Ay'ın en net fotoğrafını oluşturdu. İki haftalık çalışmanın ardından oluşturulan fotoğraf, Dünya'nın uydusu Ay'ın tüm detaylarını ortaya koyuyor.

at foto

İnsan tarihinin her döneminde uzaya ilgi üst düzeydeydi. İnsanlar, evreni tanımak için yapabildikleri her şeyi yaptı. Uzay fotoğrafçılığı bu konuda en çok yardımı dokunan alanlardan birisi oldu. ABD’li bir astrofotografçı olan Andrew McCarthy, iki haftalık bir çalışmanın ardından Ay’ın en net fotoğrafını oluşturdu.

Ay’ın En Net Fotoğrafı

Andrew McCarthy tarafından çekilen fotoğraf, Dünya’nın uydusu olan Ay’ın tüm detaylarını gösteriyor. McCarthy fotoğrafı oluşturabilmek için 2 haftalık bir çalışma yürüterek binlerce görüntü kaydetmiş. Aldığı görüntüleri birleştiren astrofotoğrafçı sonuç olarak Ay’ın en net fotoğrafını oluşturmuş oldu.

McCarthy’nin oluşturduğu fotoğraf tahmin edilenden daha uzun bir çalışmanın ürünü. McCarthy, Dünya’mızın uydusu Ay’ın aydınlanma çemberinden yararlanarak Ay yüzeyindeki kraterlerin çok daha net bir şekilde görülmesini sağladı. Ayrıca bununla birlikte Ay’ın diğer detayları da gün yüzüne çıkmış oldu. Fotoğrafın tam boyutlu halini buraya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Yorum Yap