1. Ana Sayfa
  2. Sinema
  3. I’ll Be Gone in the Dark’a ait Fragman Yayınlandı

I’ll Be Gone in the Dark’a ait Fragman Yayınlandı

Dünyanın en büyük yayın gruplarından birisi olan HBO'nun Michelle McNamara’nın aynı isme sahip kitabından uyarladığı suç belgeseli I’ll Be Gone in the Dark'a ait ilk fragman yayınlandı.

ill be gone in dark

1970 ve 1980’li yıllarda ABD’nin Kaliforniya eyaletinde Doğu Bölgesi Tecavüzcüsü daha sonra ise Golden State Katili olarak adlandırılan seri katil, bütün bir eyalete korku yayılmasına sebep oldu. Golden State Katili olarak bilin seri katil, 1976 ve 1986 yılları arasında 12 cinayet, 45 tecavüz ve 120’den fazla soygunun sorumlusu olarak görülüyor. ABD’nin Kaliforniya eyaletini korkuya sürükleyen Golden State Katili yakalanamadı.

I’ll Be Gone in the Dark’ın İlk Fragmanı Yayınlandı

Golden State Katili’nin yakalanamamasının ardından Michelle McNamara ve eşi Patton Oswalt, seri katil ile ilgili araştırmalar yapmaya başladı. McNamara, uzun süreler seri katilin dosyalarını inceledi. Golden State Katili hakkında takıntılı hale gelen McNamara, Los Angeles Magazine ile kital anlaşması yaptı. Golden State Katilinin bulunamaması sebebi ile kentidini tüketmeye başladı ve kitabını bitiremeden 2016 yılında aşırı doz ilaç kullanımı sebebi ile hayatını kaybetti.

McNamara öldükten sonra başkaları tarafından tamamlanan ve I’ll Be Gone in the Dark ismi ile yayınlanan kitap dosyanın yeniden açılmasına sebep oldu. Kitaptaki delillerinde kullanılması ile eski polis memuru Joseph James DeAngelo şüpheli olarak yakalandı ve tutuklandı. HBO, McNamara’nın kitabını aynı isimle belgesele uyarlayarak önümüzdeki ay vizyona sokacak. 6 bölümden oluşacak olan belgesel Golden State Katili’nin ve McNamara’nın hikayesini anlatacak.

Yorum Yap