1. Ana Sayfa
  2. Bilim&Teknik
  3. Cep Telefonları Kanser Yapmıyor

Cep Telefonları Kanser Yapmıyor

Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan FDA'nın fareler üzerinde yaptığı araştırma sonucunda cep telefonlarının yaydığı radyasyonun kansere sebep olmadığı keşfedildi.

baz-istasyonu-727x384

Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan yeni bir araştırma sonrasında cep telefonlarının yaydığı radyofrekans radyasyonu ile tümör ve kanser oluşumu arasında herhangi bir bağ olmadığı ortaya çıktı.

Cep Telefonları Kansere Sebep Olmuyor

Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Gıda ve İlaç İdaresi(FDA)’nin yaptığı araştırmaya göre cep telefonlarının yaydığı radyofrekans radyasyonu ile tümör ve ya kanser oluşumu arasında her hangi bir korelasyon bulunmuyor. AMerika Birleşik Devletleri’nde bulunan FDA’nın çalışma kapsamında yaptığı 150 çalışma sonucunda cep telefonlarının kanser yapımına yönelik her hangi bir kanıtın bulunamadığı ortaya konuldu.

FDA yaptığı deneylerde denek olarak fareleri kullandı. Bilindiği üzere hayvanlar cep telefonu kullanmıyor fakat yapılan araştırmada farelerin vücudu insanların cep telefonlarından aldığı radyasyondan çok daha fazlasına maruz bırakıldı. Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Gıda ve İlaç İdaresinin fareler üzerinde yaptığı araştırmalar sonucunda cep telefonu tarafından salgılanan radyasyonun her hangi bir kanser ve ya tümör yapıcı etkisi gözlemlenemedi. Yapılan araştırma 5G teknolojisi için önem arz ediyor çünkü 5G teknolojisi 4G teknolojisinden çok daha yüksek frekanslarda çalışıyor.

Yorum Yap