1. Ana Sayfa
  2. Bilim&Teknik
  3. Covid-19 Mutasyona Uğradı

Covid-19 Mutasyona Uğradı

Çinli bilim insanları yaptıkları araştırmalar sonucunda Corona Virüs(Covid-19)'un mutasyon geçirdiğini açıkladılar.

Research Scientist Looks into Microscope. He's Conducts Experiments in Modern Laboratory.

Tüm dünyada etkisini hız kesmeden göstermeye devam eden Covid-19 virüsü şimdiye kadar 3000’den fazla insanın hayatını kaybetmesine sebep oldu. Çinli bilim insanları yaptıkları araştırmalar sonucunda Covid-19’un 2 alt türü keşfedildi.

Covid-19 Mutasyon Geçirdi

Çinli bilim insanları oldukça korkutucu bir açıklamada bulundu. Çinli bilim insanlarının yaptıkları açıklamaya göre araştırmalar sonucunda Covid-19’un mutasyon geçirerek 2 alt tür keşfettikler. Bilim insanları alt türlere “L” ve “S” isimlerini verildi. Yakın zamanda virüsün 149 farklı mutasyon noktası olduğu keşfeden bilim insanları üzerinden çok geçmeden virüsün “L” ve “S” adı verilen iki yeni alt türü olduğunu keşfetti.

Covid-19 virüsünün mutasyonu ile ilgili açıklama yapan bilim insanları L türü Covid-19 virüsünün oldukça agresif ve bulaşıcı bir karakterinin olduğunu belirtirken S tipi Covid-19’un ise virüsün eski bir tipi olduğunu belirtti. Bilim insanları ayrıca virüsün ilk dönemlerine yaygın olan türünün L türü olduğunu fakat ocak ayının sonundan itibaren yayılma hızının düştüğünü açıkladılar. Bilim insanları son olarak virüsün yayılma hızının tekrar arttığını bir an önce önlemler alınması gerektiğini belirttiler.

Yorum Yap