1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Dünya Doğayı Koruma Vakfı 450 Yıl Sürecek En Uzun Canlı Yayını Başlattı

Dünya Doğayı Koruma Vakfı 450 Yıl Sürecek En Uzun Canlı Yayını Başlattı

Dünya Doğayı Koruma Vakfı, dünyamızın geleceğini tehlikeye atan plastik kirliliğine dikkat çekmek için 450 yıl sürecek dünyanın en uzun canlı yayınını başlattı. Başlatılan canlı yayında plastik bir şişe kum üzerinde gösteriliyor.

teknohabir-wwf-en-uzun-yayin

Plastik atıklar dünyada yaşayan bütün canlılar ve dünyamız için büyük riskler oluşturuyor. 450 yıl kadar doğada kalabilen plastik atıklar, içerdikleri maddeler nedeniyle dünyada yaşayan bütün canlılara fazlasıyla zarar veriyor. Plastik atıklar; deniz sularını, verimli toprakları, akıllara gelebilecek her yeri kirletiyor. Durum böyle olunca Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) plastik atıklar için dikkat çekmek maksadıyla bir etkinlik başlattı. WWF’nin başlatmış olduğu etkinlik, 30 Mart’ta başladı ve tam 450 yıl sürecek.

Lizbon’da başlatılan etkinliğin 450 yıl sürmesinin sebebi ise plastik atıkların doğaya karışma süresinin 400-450 yıl sürmesi.Plastik atıkların dünyaya verdiği zararı göstermek amacı ile yapılan bu etkinliğin canlı yayınında kum üzerinde sadece bir plastik şişe görülüyor. WWF’nin bu etkinlik için oluşturmuş olduğu internet sitesine buradan erişebilirsiniz.

Yorum Yap