1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Apple Gelecek Telefonlar için Çift Bluetooth Getirebilir

Apple Gelecek Telefonlar için Çift Bluetooth Getirebilir

Apple bundan sonra çıkaracağı telefonlarda 5.0 bluetooth desteğiyle beraber çift bluetooth özelliği getirebilir.

teknohabir-apple-cift-bluetooth

Kablosuz kulaklıklar yavaş yavaş hayatımızın bir parçası haline geliyor. Bazı sıkıntılara sebep olsada bu durum çeşitli faydalarda sağlıyor. Bunlardan birisi de farklı bluetooth cihazlarına farklı sesler yollayabilmek. Bu özellik şimdiye kadar çıkmış bazı Samsung cihazlarda bulunuyor. Söylenene göre Apple da bu teknolojiyi gelecek telefonlarında kullanıcıya sunacak.

Birden fazla Bluetooth cihazına bağlanabilmek, çeşitli senaryolarda kullanıcıya yardımcı olabilir. Örneğin, kulaklıkla müzik dinlerken GPS talimatları vermek için telefonunuzu aracınızın müzik sistemine bağlamak isteyebilirsiniz. Ya da siz ve bir arkadaşınız uzun bir yolculukta bir film izlemek isteyebilirsiniz. Birden fazla kulaklık setine bağlanabilmek, her ikinizin de tam ses deneyiminin keyfini çıkarmasını sağlar.

Bu teknolojinin çalışması için cihazda Bluetooth 5 olması gerekiyor. Apple sonraki cihazlarda çift bluetooth özelliğini getirebileceği gibi var olan bazı modellerinde(Iphone 8, Iphone X ve Iphone XS) de güncelleme ile birlikte cihazların bu özelliği kullanmasını sağlayabilir.

Yorum Yap