1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Elektrikli Bisiklet Nedir ve Neden Kullanılmalıdır?

Elektrikli Bisiklet Nedir ve Neden Kullanılmalıdır?

Elektrikli Bisiklet

Elektrikli scooterlar, bir motor ve pille çalışan yeni nesil bir ulaşım aracıdır. Bu taşıma aracındaki akü, motorun bir itici güç oluşturmasını ve bu kuvvetle hareket etmesini sağlar. Bisiklet stilini vurgulayan veya üzerine oturan tüm elektrikli scooter modellerinde, kontrol panelinden çalıştırılan frenler ve dişliler gibi bileşenler bulunur. Peki neden bir elektrikli scooter kullanmayı seçmelisiniz? Öncelikle elektrikli scooterlar ulaşımda oldukça pratik kullanım sunar ve kısa mesafeli ulaşım için oldukça ideal menzillere sahiptir. Hafta sonu yakındaki iş yerinize gitmek, market alışverişi yapmak veya plaj turu yapmak istediğinizde elektrikli scooter kullanabilirsiniz.

Elektrikli Bisiklet
Elektrikli Bisiklet

Elektrikli scooter nedir?

Elektrikli scooter, güzergâhı boyunca yönü ve hızı ayarlanan, elektriğe sahip, geleceğin insanları, bu özelliklere sahip, kısa mesafeli taşımaya uygun, iki tekerlekli bir kaykay türüdür. Bisikletlere veya elektrikli bisikletlere alternatif bir ulaşım aracı elektrikli scooter’lardır.

Neden seçmelisiniz?

Elektrikli scooterların en önemli faydalarından biri elbette çevre ile ilgili. Çevreye herhangi bir yük oluşturmayan bu araçlar aynı zamanda cep boyutundadır. Kilometre başına maliyet, benzinli bir araca göre çok daha ucuzdur. Bu nedenle gönül rahatlığı ile sürülebilir. Ayrıca çok sessiz çalışması bu aletlerin seçilmesinin geçerli nedenlerinden biridir.

Elektrikli Bisiklet
Elektrikli Bisiklet

Elektrikli bisiklet alırken nelere dikkat etmelisiniz?

Bisiklet denilince aklımıza pedal gücü ve doğa ile iç içe bir yolculuk geliyor. Elektrikli bisikletlerde bu reddedilir ve birçok farklı kullanıcı gelir. En önemli faktör motorun gücüdür. 1000W’a kadar motor gücü bir lisans gerektirir, ancak bir bisikletle o kadar ileri gidebilirsiniz. Amaç, bisikletinizi zahmetsizce sürmenizdir. Bu artırılmış bisikletlerin 250W’a kadar güç üretebildiği bulunmuştur. Saatte 40 veya 50 kilometre hıza ulaşabilen bisikletlerin temel amacı istediğimiz kadar emek kazanmaktır. Bu zorlu ve dik yollarda bir meydan okumadır.

Yorulmadan bisiklet sürmek oldukça iyi bir yükseltme olsa da, bu oyuncakların bazı bariz dezavantajları olduğu belirtilmelidir. Her şeyden önce, henüz uzun mesafeler kat edemezler. Bu nedenle uzun yollarda elektrikli bisiklet kullanımı önerilmez. Pedalsız versiyonlar, pil biter bitmez sürücüyü yola koyar. Ortalama 6-7 saat sürüş imkanı sunan bisikletlerin gelişimi beklemeye değer.

Bu yazıda elektrikli bisiklet nedir? Electric Scooter alırken dikkat edilmesi gerekenler yazımızı sizler için hazırladık. Bir sonraki yazımızda oyuncu koltuğu alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğine dair yazımızı paylaşacağız. Bu yazıdaki bilgilerle online olarak eklemek istediğiniz bir şey varsa yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz 🙂

Yorum Yap