1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. En İyi Antivirüs Koruması, En İyi Casus Yazılımı

En İyi Antivirüs Koruması, En İyi Casus Yazılımı

Antivirüs Programı

Neyin heyecan verici olmadığını biliyor musun? Tüm bilgisayarlarınızda antivirüs korumasına sahip olduğunuzdan ve antivirüsün tamamen güncel olduğundan emin olun. Bu basit adımla ilgilenmezseniz, çevrimiçi kötülerin verilerinizi çalmak ve cihazlarınıza sahip olmak için süslü yeni numaralara ihtiyacı olmayacak. Eski, iyi bilinen saldırılara kurban giden koyunlardan olmayın. Antivirüs korumasını şimdi yükleyin. Bunu zaten yaptıysanız, harika! Güncel olduğundan emin olun. Size en uygun olanı seçmenize yardımcı olmak için 40’tan fazla antivirüs yardımcı programını inceledik.

Antivirüs Programı
Antivirüs Programı

Kötü Amaçlı Yazılım, Casus Yazılım ve Reklam Yazılımından Koruma

Biz buna antivirüs diyoruz, ancak gerçekte gerçek bir bilgisayar virüsüne yakalanmanız pek olası değil. Bu günlerde kötü amaçlı yazılımlar para kazanmakla ilgilidir ve virüs yaymaktan para kazanmanın kolay bir yolu yoktur. Fidye yazılımı ve veri çalan Truva atları, bot çobanının bilgisayarınızı kötü amaçlarla kiralamasına izin veren botlar gibi çok daha yaygındır. Modern antivirüs yardımcı programları Truva atlarını, rootkit’leri, casus yazılımları, reklam yazılımlarını, fidye yazılımlarını ve daha fazlasını yönetir. Belirtildiği gibi, PCMag 40’tan fazla farklı ticari antivirüs yardımcı programını inceledi ve bu, birçok ücretsiz antivirüs aracını saymıyor bile. Bu geniş alandan dört Editörün Seçimi ürününü seçtik, diğerlerini dört yıldızla onurlandırdık ve birkaç tane daha 3,5 yıldız verdik. Kötü amaçlı yazılımınız varsa, bu makalede listelenen ürünlerden biri sorunla ilgilenmelidir.

Bu ticari ürünler, Windows 10’da yerleşik olarak bulunan antivirüsün ötesinde koruma sağlar; en iyi ücretsiz antivirüs programları ayrıca Windows’tan daha fazlasını sunar. Ancak, Microsoft Windows Defender Güvenlik Merkezi, bağımsız test laboratuvarlarından alınan çok iyi puanlarla son zamanlarda daha iyi görünüyor. İyi laboratuvar puanları ve uygulamalı kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma testimizde harika bir puanın birleşimi, onu 3,5 yıldıza çıkarmak için yeterliydi. Bu ticari antivirüs ürünlerinde doğal olarak görünmüyor.

Antivirüs Test Laboratuvarlarını Dinleyin

Bağımsız antivirüs test laboratuvarları tarafından bildirilen sonuçları çok ciddiye alıyoruz. Bir şirketin ürününün sonuçlarda görünmesi basit bir gerçek, bir tür güven oylamasıdır. Bu, laboratuvarın ürünü önemli gördüğü ve şirketin test maliyetinin değerli olduğunu düşündüğü anlamına gelir. tabii ki yüksek puanlar testlerde de önemlidir.

Düzenli olarak ayrıntılı raporlar yayınlayan dört laboratuvarı takip ediyoruz: SE Labs, AV-Test Institute, MRG-Effitas ve AV-Comparatives. Sonuçlarını 0 ile 10 arasında bir puan verecek şekilde toplamak için bir sistem geliştirdik.

Kötü Amaçlı Yazılım, Casus Yazılım ve Reklam Yazılımı Savunmalarını Test Ediyoruz

Ayrıca, kısmen ürünün nasıl çalıştığına dair bir fikir edinmek için her ürünü kendi uygulamalı kötü amaçlı yazılım koruması testimize tabi tutuyoruz. Ürünün kötü amaçlı yazılım yüklemesini ne kadar kapsamlı bir şekilde engellediğine bağlı olarak, kötü amaçlı yazılım koruması için 10 puana kadar kazanabilir.

Kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma testimiz mutlaka aylarca aynı örnek setini kullanır. Bir ürünün yepyeni kötü amaçlı yazılımları ele alıp almadığını kontrol etmek için, her ürünü, MRG-Effitas tarafından sağlanan son derece yeni kötü amaçlı yazılım barındıran URL’lerden oluşan geniş bir koleksiyon kullanarak test ediyoruz ve bunların yüzde kaçının engellediğine dikkat ediyoruz. Ürünler, kötü amaçlı URL’ye tüm erişimi engellemek ve indirme sırasında kötü amaçlı yazılımı silmek için eşit kredi alır.

Bazı ürünler bağımsız laboratuvarlardan mükemmel puanlar alır, ancak uygulamalı testlerimizde o kadar başarılı olmaz. Bu gibi durumlarda, testlerine önemli ölçüde daha fazla kaynak getirdikleri için laboratuvarları erteliyoruz. Daha fazlasını öğrenmek ister misiniz? Güvenlik yazılımını nasıl test ettiğimize dair ayrıntılı bir açıklamayı inceleyebilirsiniz.

Bu yazımızda en iyi Antivirüs koruması, en iyi casus yazılımı’nı siz değerli okurlarımız için paylaştık. Bir önceki yazımızda paylaştığımız en iyi kablosuz yönlendiriciler yazımızın ilginizi çekebileceğini düşünmekteyiz. Eklemek istediklerinizi ve düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap