1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. En İyi Kablosuz Yönlendiriciler

En İyi Kablosuz Yönlendiriciler

Kablosuz Yönlendiriciler

COVID-19 hala çok sayıda insanı evden çalıştırırken, Wi-Fi yönlendiriciniz film akışı yapmanıza ve oyun oynamanıza yardımcı olmaktan çok daha fazlasını yapıyor. Ev Wi-Fi yönlendiricileri, milyonlarca insanın çalışmasını sağlar ve aynı zamanda sürekli büyüyen bir dizi akıllı ev cihazını birbirine bağlar. Bu, hem sizin hem de cüzdanınız için en iyi işi yapanı seçmenin her zamankinden daha zor olduğu anlamına geliyor, özellikle de şimdi daha fazla Wi-Fi 6 cihazının kullanıma sunulduğunu görüyoruz.

Kablosuz Yönlendiriciler
Kablosuz Yönlendiriciler

Yeni bir yönlendirici satın alırken, kapsama alanınızın boyutunu, desteklemeniz gereken istemci sayısını ve bağlayacağınız cihaz türlerini göz önünde bulundurarak başlamak en iyisidir. Herkesin en yeni ve en iyi modellerle elde ettiğiniz performansa ihtiyacı yoktur ve muhtemelen asla kullanmayacağınız özellikler için ödeme yapmak için hiçbir neden yoktur; Bu nedenle, büyük bir kanayan özellikler paketi yerine daha düşük bir fiyat arıyorsanız, bu bütçe yönlendiricileri listesine göz atın. Ancak, Netflix video akışı yapmak ve çevrimiçi bilgisayar oyunları oynamak gibi şeyler için bant genişliği için yarışan birkaç aile üyeniz varsa, modern yönetim özelliklerine sahip yeni bir yönlendirici dünya çapında bir fark yaratabilir ve barışı korumaya yardımcı olabilir. Aşağıda, mevcut ve gelecekteki kablosuz ağ ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir yönlendirici seçme konusunda size rehberlik ediyor ve başlamanız için en iyi seçimlerimizi sunuyoruz.

Wi-Fi Bantlarını Anlama

Günümüzde, herhangi bir yönlendirici, en az iki radyo bandı, bir 2,4 GHz bandı ve bir 5 GHz bandı sunacaktır. 2.4GHz bandı, 5GHz bandından daha düşük bir frekansta çalışır ve duvarlara ve diğer yapılara nüfuz etmede daha usta olduğu için daha iyi bir aralık sunar. Ancak, 5GHz bandı ile elde ettiğiniz kalın boru ve yüksek hızlı erişimi sunmuyor.

Ek olarak, 2,4 GHz Wi-Fi bandı, evdeki mikrodalga fırınlar, Bluetooth cihazları ve kablosuz telefonlar gibi aynı frekansı kullanan diğer cihazlarla rekabet etmek zorundadır. Bununla birlikte, Web’de gezinme ve Facebook ve Twitter gibi sosyal medya hizmetlerine bağlanma gibi görevler için mükemmel bir şekilde yeterlidir. Cihazlarınızdan biri veya daha fazlası Netflix gibi bir hizmetten video akışı yapacaksa veya Xbox Live gibi bir çevrimiçi oyun hizmetine bağlanacaksa, daha az kalabalık olan 5 GHz bandı, minimum sinyal paraziti ile önemli ölçüde daha fazla aktarım hızı sunar. Çoğu çift bantlı yönlendirici, belirli uygulamalara ve istemcilere bir bant atamanıza izin vererek her iki banttaki yükü de hafifletir.

Bant genişliği için yarışan çok sayıda istemciyle yoğun bir ağınız varsa, gitmenin yolu üç bantlı bir yönlendiricidir. Yük dengeleme için biri 2,4 GHz’de ve ikisi 5 GHz’de çalışan üç radyo kullanırlar. Örneğin, 5GHz bantlarından birini video akışı ve torrent indirme gibi görevleri yerine getirmek için ayırabilir ve diğer 5GHz bandını çevrimiçi oyunlar için ayırabilir ve 2,4GHz bandını çok fazla bant genişliği gerektirmeyen uygulamalar için boş bırakabilirsiniz. Oyuncularla dolu bir eviniz varsa sizin için özel bir en iyi yönlendiriciler listemiz var.

Son olarak, yakın zamanda FCC tarafından kullanıma sunulan yeni 6GHz spektrumu var. Bu yeni spektrum, genel kablosuz ağ performansında önemli bir artış vaat ederken, önümüzdeki 12 ay boyunca bunu desteklediğini göreceğiniz cihazlar az olacak. Görünenler erken benimseyenler olacak, bu nedenle performans iddialarını bir miktar tuzla alın ve tamamen tescilli “standartlar” etrafında oluşturulmuş çözümlerden kaçınmaya çalışın.

Bu yazımızda en iyi kablosuz yönlendiriciler ile ilgili aklınıza gelebilecek tüm soruları cevaplamaya çalıştık. Bir önceki yazımızda paylaştığımız en iyi Sony Aynasız Lensler, Lens Alırken dikkat edilmesi gerekenler konı başlıklı yazımızın ilginizi çekebileceğini düşünmekteyiz. Eklemek istediklerini ve düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap