1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. En İyi Kameralı Ve Özellikli Telefonlar

En İyi Kameralı Ve Özellikli Telefonlar

En İyi Kameralı Telefonlar

Çoğumuz için cep telefonları evrenimizin merkezindedir. Bu avuç içi büyüklüğündeki harikaların tipik özellikleri şaşırtıcıdır. Telefonunuz, mesajlaşma cihazınız, web tarayıcınız, kameranız, müzik çalarınız, GPS’iniz ve daha fazlası. Seçtiğiniz telefon hayatınızı birçok yönden etkileyecektir. Bu yüzden tam olarak doğru olanı seçmenize yardımcı olmak için buradayız.

En İyi Kameralı Telefonlar
En İyi Kameralı Telefonlar

Mükemmel Telefonu Çevirin

Birçok ev internet bağlantısından daha hızlı veri sunan 4G LTE ağları ve tüm ülkeye yayılan 5G ile akıllı telefonların egemen olduğu bir ülkeyiz. Şu anda üç büyük kablosuz operatöre düşmüş olsak da, Google Fi, US Mobile ve Visible gibi sanal operatörler rekabeti canlı tutuyor ve fiyatları aşağı çekiyor. Ancak bazı seçeneklerimiz biraz daraldı: Akıllı telefon işletim sistemi pazarı temelde Apple’ın iOS ve Google’ın Android’ine bağlı ve günümüzde gerçekten iyi ve basit bir sesli telefon bulmak zor.

Burada PCMag’de AT&T, T-Mobile ve Verizon Wireless’da piyasaya sürülen hemen hemen her akıllı telefonu ve Boost, Cricket, Metro ve Visible gibi birçok alt markasını inceliyoruz.

Burada yalnızca en yüksek puana sahip telefonları seçmek yerine, farklı fiyat noktalarına geniş bir şekilde yayılmış telefonların bir listesini sunmaya çalışıyoruz. Bu liste en yeni ve en yeni cihazlara odaklanmıştır, ancak biraz daha eski telefonlarda da büyük değer bulabilirsiniz, bu yüzden alışveriş yaptığınızdan emin olun.

Hangi Cep Telefonu  Seçmelisiniz?

Tüm son donanım ve mobil yazılım yeniliklerine rağmen, kablosuz servis sağlayıcınız en önemli kararınız olmaya devam ediyor. Hangi cihazı satın alırsanız alın, kablosuz kapsama alanınız sağlam değilse bu bir kapı eşiğidir. Belki aynı operatörde ücretsiz olarak konuştuğunuz arkadaşlarınız ve aileniz vardır ve bunun bir sonraki telefonunuzla değişmesini istemezsiniz. Belki de belirli bir cihaza, örneğin uluslararası seyahat için kilidi açılmış bir akıllı telefona şehvet duyuyorsunuz. Ve elbette, uygun fiyatlar sunan ve bölgenizde en iyi kapsama alanını sağlayan bir taşıyıcı seçmek istersiniz. Bunların hepsi, taşıyıcı kararını ilk sıraya koymak için iyi nedenlerdir.

Şu an tuhaf bir an içindeyiz. Tüm taşıyıcılar, farklı test metodolojilerine dayalı olarak “en hızlı” veya “en iyi” ödülleri kazanıyor. Kapsama hakkında, genellikle sahadaki kullanıcılar tarafından karşılanmayan geniş iddialarda bulunuyorlar. Kararınızı vermenize yardımcı olmak için bu yaz yıllık sürüş testlerimizi yapacağız, ancak o zamana kadar yakınınızdaki en iyi ağ konusunda arkadaşlarınızın ve ailenizin sözlerine güvenin.

AT&T, çok hızlı bir 4G ağına ve 4G’ye benzer performansa sahip ülke çapında bir “5G” ağına sahiptir. Testlerimizde AT&T, ABD’nin güneydoğusunda, New York eyaletinin kuzeyinde ve New England’ın kuzeyinde ve Teksas’ta tarihsel olarak güçlü olmuştur. AT&T, diğer iki taşıyıcıdan daha yavaş ve 5G iyileştirmelerini yayma konusunda daha az agresif görünüyor, ancak bu, ülkenin çoğunda güvenilir 4G performansına zarar vermedi.

Verizon Wireless, birinci sınıf ağ kalitesi ve iyi müşteri hizmetleri ile ünlüdür. Süper hızlı milimetre dalga 5G ağı, geçen yılki En Hızlı Mobil Ağımız olmasına yardımcı oldu ve 4G ağı da mükemmel. Ancak “ülke çapında” 5G ağı 4G’den daha yavaş olabilir. Verizon, bu sorunu C-bandı adı verilen yeni hava dalgalarıyla düzeltiyor. Mart 2022’ye kadar, ülke çapındaki mevcut 5G’den çok daha hızlı olacak olan C-bant 5G ile 46 metro alanında 100 milyon insanı kapsayacak. Hem iPhone 12 serisi hem de Samsung Galaxy S21 serisi bu teknolojiyi destekliyor ve 2021 boyunca daha fazla C-bant telefon çıkacak.

T-Mobile, 2020’de Sprint’i özümsedi. Ülke genelindeki çoğu büyük şehirde potansiyel olarak hızlı bir orta bant 5G ağı sunmak için Sprint’in ağını ve hava dalgalarını birleştiren “yeni T-Mobile” geçiş aşamasında. 2020 sonbaharında, orta bant Ultra Kapasite ağını genişlettiği için önemli ölçüde daha hızlı hale geldi.

US Cellular yalnızca ülkenin yarısında kullanılabilir. İyi müşteri hizmetleri konusunda bir üne sahiptir, ancak okuyucuların fiyatlarının ve LTE ağ kalitesinin bazı alternatiflerle eşleşmediğini söylemesi nedeniyle son zamanlarda anketlerimizde sıkıntı çekiyor.

Üç büyük ağı kullanan, ancak daha düşük aylık ücretler, daha ucuz uluslararası aramalar veya başka avantajlar sunan çok sayıda sanal operatör de vardır. Genellikle daha hafif kullanıcılar için daha iyidir ve çoğunun aile planı yoktur.

AT&T, Cricket’in sahibidir, T-Mobile, Metro by T-Mobile’ın sahibidir, Verizon, Visible’ın sahibidir ve Google, Google Fi’nin sahibidir. Geçen Eylül, Verizon, Tracfone ve yan markaları için bir teklifte bulundu, ancak satın alma FCC’nin incelemesi altında. En ucuz telefon planlarından oluşan derlememizde favori sanal operatörlerimizden bazılarını ön plana çıkarıyoruz.

Bu yazımızda en iyi kameralı ve özellikli telefonlar‘ı siz değerli okurlarımız için paylaştık. Bir önceki yazımızda paylaştığımız en iyi oyun dizüstü bilgisayarları konu başlıklı yazımızın ilginizi çekebileceğini düşünmekteyiz. Eklemek istediklerinizi ve düşüncelerinizi yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap