1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Yazılım Dili En İyi Şekilde Nasıl Öğrenilir?

Yazılım Dili En İyi Şekilde Nasıl Öğrenilir?

Yazılım Dili Öğrenme

Dil öğrenimi için doğru uygulamalar nasıl bulunur?

Hangi dili öğrenmek istiyorsun? Zaten bir iki şey öğrendiniz mi, yoksa boş bir sayfa mısınız? Amacınız dili konuşmak, duymak, okumak ve yazmak için yeterince iyi bilmek mi yoksa bu hedeflerden biriyle mi başlamak istiyorsunuz? Öğrendiğiniz dil farklı bir komut dosyası kullanıyor mu? Tanıdık olmayan sesler çıkarmak sizin için zor mu?

Tüm bu soruların yanıtları, doğru dil öğrenme uygulamalarını (evet, uygulamalar, çoğul) bulmak için çok önemlidir. Okulda, seyahatte, ailede veya kişisel gelişimde olun, dilinizde gerçek ilerleme kaydetmek istiyorsanız çeşitli araçlara ihtiyacınız olacak.

Yazılım Dili Öğrenme
Yazılım Dili Öğrenme

Herhangi bir eğitim gibi, bir dil öğrenmek de özveri gerektirir. Doğru araçları seçmek başarılı olmanıza yardımcı olacaktır. Sürekli antrenman yapmalısınız. Maruz kalmadaki bir boşluk, yetenek kaybına neden olur. Bu yüzden sevdiğiniz uygulamaları ve kaynakları bulmak çok önemlidir. Şimdi sinir bozucu veya sinir bozucu araçlara katlanmanın zamanı değil. Bu aracı sevmediğiniz için öğrenmeyi bırakmak istemezsiniz.

Ayrıca mevcut yeteneklerinizin ötesine geçmeniz gerekir. Her şeyi sürekli olarak yüzde 100 doğru yaparsanız, çalışma şekliniz çok basittir ve daha karmaşık içeriğe geçmenin zamanı gelmiştir.

Birden çok uygulama ve hizmet seçin

Dil öğrenme uygulamaları ve çevrimiçi hizmetler ile kendi hızınızda ve istediğiniz yerde öğrenebilirsiniz. İşin püf noktası, farklı aşamalarda ne üzerinde çalışmanız gerektiğini bulmaktır.

En İyi Dil Öğrenme Yazılımı Fırsatları

Rosetta Stone Fransızca Öğrenin Bonus Seti
– 167 dolar
(Liste Fiyatı 209 $)

Rosetta Stone Almanca Öğren Bonus Seti
– 167 dolar
(Liste Fiyatı 209 $)

Rosetta Stone: İtalyanca Öğrenmek İçin Bonus Set
– 167 dolar
(Liste Fiyatı 209 $)

Yeni başladığınızda, günde 30 dakikalık yoğun bir çalışmada tam olarak ne öğrenmeniz gerektiğini söyleyen bir program hoşunuza gidebilir. Rosetta Stone ve Fluenz bu konuda olağanüstü. Kısa aralıklarla hafızanızı tazeleyebilmeniz için çok fazla içeriğe sahip bir mobil uygulama ekleyin. Duolingo, Quizlet öğreticisi gibi, özellikle hareket halindeki egzersizler için harikadır.

Bazı insanlar yazı diline bakmanın telaffuzlarını karıştırdığını düşünüyor. Bu durumda, Pimsleur veya Michel Thomas gibi ses odaklı bir programla başlamanız daha iyi olabilir.

Halihazırda orta ila ileri düzey bir konuşmacıysanız, küçük grup oturumları veya bir öğretmenle bire bir tartışmalar harika seçeneklerdir. Lingoda, Zoom üzerinden bir saatlik küçük sınıflar ve bire bir dersler sunar. Rype benzer, ancak bunun yerine 30 dakikalık oturumlarda bire bir eğitime odaklanıyor. Sohbet için tam olarak hazır değil misiniz? Kulağınıza alışmanıza ve kelime dağarcığınızı genişletmenize yardımcı olacak anadili İngilizce olan kişilerin videolarını içeren bir site olan Yabla’yı deneyin.

Bazen öğrenmekte olduğunuz dille ilgili kaynaklara ihtiyaç duyarsınız. Örneğin, Amerikan İşaret Dili öğrenirken gerçekten ya canlı bir eğitmene ya da bir videoya ihtiyacınız var. TV şovlarını anımsatan video eğitimleri içeren çevrimiçi bir kurs olan Sign It ASL son derece etkilidir.

Aynı şekilde, sizin için yeni olan bir komut dosyasına sahip diller için, okuma ve yazmayı öğrenmeye yönelik içerik içeren bir uygulama bulmak en iyisidir. Bazı durumlarda, biri salt okuma ve yazma, diğeri ise konuşma ve dinleme öğretimi için olmak üzere iki uygulama seçebilirsiniz. Size yalnızca Japonca, Korece, Arapça, Çince, Hintçe ve Latin olmayan diğer yazı tipleri için yazmayı öğreten birçok uygulama vardır.

Bu yazımızda yazılım dili en iyi şekilde nasıl öğrenileceğini ve yazılım dili nasıl öğrenilir konusunda aklında soru işareti olanların sorularına cevap olmaya çalıştık. Bir önceki yazımızda paylaştığımız en iyi oyun masaüstü fırsatları, en iyi bilgisayarlar konu başlıklı yazımızın ilginizi çekebileceğini düşünmekteyiz. Eklemek istediklerini ve düşüncelerini yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsin.

Yorum Yap