1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. En İyi Web Barındırma Hizmetleri Nelerdir?

En İyi Web Barındırma Hizmetleri Nelerdir?

Web Depolama

Herhangi bir büyüklükte bir işletmeniz varsa, web barındırma bir zorunluluktur; bu bir lüks değil. İnternete bağlı bir dünya, sayfalar yalnızca konumları ve çalışma saatlerini ayrıntılandırsa bile, işletmelerin web sitelerine sahip olmasını gerektirir.

Niye ya? Ağızdan ağza sadece internet çağında sizi bir yere kadar götürür. İnsanlar Bing, Google ve Yahoo aracılığıyla yerel işletmeleri bile yeni işletmeler keşfeder. Seni sarı sayfalarda arayacakları günler çok geride kaldı. Paylaşılabilir bir web sitesi adresiniz yoksa, sosyal ağ aracılığıyla çevrimiçi ağızdan ağıza iletişim kurma şansınız da düşer. Başka bir deyişle, web sitesi yok, keşfedilebilirlik yok, para yok. Tabii ki, web barındırma sadece işletmeler için değildir. Kişisel bir web sitesi veya blog da barındırmak isteyebilirsiniz. Her iki durumda da, buradaki hizmetler sizi kapsıyor.

Web Depolama
Web Depolama

Çevrimiçi varlığınızı oluşturmanın ilk adımı, web sitenizin dosyalarını sunucularında depolayan ve bunları okuyucularınızın ve müşterilerinizin tarayıcılarına teslim eden bir web barındırıcısı bulmaktır. PCMag Business Choice kazananı Bluehost, okuyucu tarafından önerilen bir seçenektir.

Web barındırma hizmetleri, değişen miktarlarda aylık veri aktarımı, depolama, e-posta ve diğer özellikler sunar. Ödeme şekliniz bile (aydan aya ödemelere karşı yıllık ödemelere karşı) kökten farklı olabilir, bu nedenle şirketinizin çevrimiçi başarı için tam olarak neye ihtiyacı olduğunu planlamak için zaman ayırmak çok önemlidir. Bu şirketlerin çoğu, kendi sunucularınızı çalıştırmanıza gerek kalmadan kendi müşterilerinize barındırma hizmeti sunarak kendi işinizi kurmanıza olanak tanıyan bayi barındırma hizmetleri de sunar.

Web Mağazası Derecelendirmesi

Ayrıca, mevcut birçok web barındırma katmanını da öğrenmelisiniz. Araştırmanızda, paylaşılan, sanal özel sunucu (VPS), özel barındırma ve WordPress barındırma planları bulacaksınız. Her katman, analiz etmek için zaman ayırmanız gereken farklı özellikler ve özellikler sunar.

Paylaşılan Web Hosting Nedir?

Paylaşılan barındırma, sağlayıcının tek bir sunucuda birden çok site barındırdığı web barındırmadır. Örneğin, Site A, Site B, Site C, Site D ve Site E ile aynı sunucuyu paylaşır. Bunun tersi, birden fazla sitenin sunucu maliyetini paylaşması, dolayısıyla paylaşılan web barındırma genellikle çok ucuzdur. Ucuz web barındırma. Aslında, ayda 10 dolardan daha az bir seçenek bulabilirsiniz.

Sunucunuzu paylaşan siteleri oda arkadaşlarınız olarak düşünebilirsiniz; seni onlardan ayıran pek bir şey yok aslında. Elbette yatak odasının kapısını kapatabilirsin ama yine de mutfakta ve banyoda senin için kabuslara neden olabilirler. Web barındırma açısından, tüm siteler tek bir sunucunun kaynaklarını paylaşır, bu nedenle Site A’daki büyük trafik artışları komşu sitelerin performanslarını etkileyebilir. Yeterince sert bir şekilde çökerse, başka bir sitenin paylaşılan sunucuyu tamamen devre dışı bırakması bile mümkündür.

En iyi web barındırma hizmetleri’nin neler olduğunu siz değerli okurlarımız için paylaştık. Bir önceki yazımızda paylaştığımız En iyi kablosuz yönlendiriciler konu başlıklı yazımızın ilginizi çekebileceğini düşünmekteyiz. Eklemek istediklerinizi ve düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap