1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. FIFA Kumar Suçlaması İle Karşı Karşıya

FIFA Kumar Suçlaması İle Karşı Karşıya

Paris'te çalışmalarını yürüten iki avukat Fifa oyununun kumar içerdiği ile ilgili mahkemeye başvuruda bulundu.

fifa 20

Dünyanın en popüler futbol oyunu Fifa bir kez daha kumar davası ile karşı karşıya kaldı. Paris’te çalışmalarına devam eden 2 avukat, Fifa oyunlarının kumar içerikliği olduğu iddiası ile mahkemeye başvurdu.

Fifa’ya Kumar Suçlaması

Fifa oyununun içinde bulunan Ultimate Team modu bu suçlamaların genel merkezi. Bu modda kullanıcılar para ile rastgele oyuncular elde ediyor. Fakat sistemin şans ile olmasıyla çok fazla para yatırarak kaliteli futbolcular elde edemeyen kullanıcılar bu sistemin tamamı ile kumara girdiğini savunuyor. Mahkeme başvuran 2 avukat bu konu ile ilgili müvekkillerinin Fifa oyununa 600 Dolar’dan fazla para yatırdığını fakat karşılığında elde ettiği en iyi oyuncunun ismini bile bilmediği bir oyuncu olduğunu iddia etti.

Mahkemeye başvuran iki avukat bu konu ile ilgili sistemin tamamı ile hayali olduğunu savundu. Ne kadar çok para yatırırsanız o kadar çok şansınızın olduğunu belirten avukatlar bu işin tamamı ile kumar olduğunu ve bu oyunu 11-12 yaşında çocukların ebeveyn kontrolü olmaksızın evde oynayabildiklerini belirtti. Fifa bu konuda yaptığı açıklama ile bu konunun kumar ile alakasının olmadığını savundu.

Yorum Yap