1. Ana Sayfa
  2. Yazılım
  3. Google Chrome Kullanıcılarına Yeni Özellik Müjdesi

Google Chrome Kullanıcılarına Yeni Özellik Müjdesi

Chrome araç çubuğuna eklenecek yeni "oynat" butonu ile ses çıkaran veya video oynatılan sekmeleri kolaylıkla kontrol edebileceksiniz.

teknohabir-chrome

Google’ın yeni nesil web tarayıcısı Chrome Canary yeni bir özelliğe sahip oluyor. Gelecek bu özellikle URL barının yanında bulunan araç çubuğuna oynat butonu eklenilecek. Bu buton ile sekmede bulunan medya içeriklerini durdurup devam ettirmek kolay hale gelicek. Oynat butonu hem ses hemde video içerikleriyle uyumlu bir şekilde çalışacak. Uygum durumlarda çoklu sekmelerde de kullanılabilecek.

Eklenecek yeni özelliğin ismi, Global Media Controls (GMC) olacak ve oynat butonuna benzeyecek bir icona sahip olan tuş, Chrome’un URL barının yanındaki araç çubuğunda konumlandırılacak. Tuşa basıldığında multimedya özelliklerini sıralayan bir menü açılacak ve kullanıcıların sekmeler arasında medyaları kontrol etmek için gezme zorunluluğunu kaldıracak.

Tuşa basıldığı zaman önümüze gelen menüde içeriğin adresi, ismi, yayıncısı ve başlığını gösteren bir ön izleme görünecek. Gelen bu özellik ile birlikte kullanıcılar, sekmeye girince otomatik olarak oynamaya başlayan veya oynatılması istenmeyen videoları ve sesleri diğer sekmelerde gezinirken rahatlıkla kapatabilecekler. Özellik şu anda Chrome Canary’de kullanılabiliyor. Bu özelliğin ChromeOS sürümüne ne zaman geleceği ise henüz bilinmiyor.

Yorum Yap