1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Huawei’nin Katlanabilir Telefonu Mate X Yakın Zamanda Tanıtılabilir

Huawei’nin Katlanabilir Telefonu Mate X Yakın Zamanda Tanıtılabilir

Huawei, ilk katlanabilir telefon modeli Huawei Mate X'in tanıtım tarihini erteliyerek cihazın tahmin edilenden daha geç tanıtılacağını belirtmişti. Ortaya son çıkan görseller, cihazın eylül ayında planlanan tanıtımdan daha erken tanıtılabileceğini gösteriyor.

teknohabir-mate-x-2

Katlanabilir telefonların tanıtımlarıyla beraber birçok firma, katlanabilir telefon konusunda kendine yer edinmeye çalıştı. Öncü olarak davranan Samsung, lansmandan hemen sonra ekran ile ilgili sorunlarıyla karşılaştıktan sonra ön siparişlerini iptal etmek, cihazı ise tekrardan hazırlamak zorunda kaldı. Güney Koreli teknoloji devi Samsung, katlanabilir akıllı telefon modellerinin tam bir fiyasko olduğunu kabul etmiş, erken davrandıklarını belirtmişti.

Weibo’da paylaşılan yeni Mate X’le ilgili yeni posterde, Huawei’nin ilk katlanabilir telefonu ile ilgili bilgiler rahatlıkla görülebiliyor. Bu posterlere bakarak Çinli teknoloji devi Huawei’nin yakın bir zamanda ilk katlanabilir telefon modelleri Huawei Mate X’i Çin’de satışa çıkarabileceği düşünülüyor. Huawei Ürün Müdürü He Gang, katıldığı bir röportajda Huawei Mate X’in 2019 temmuz sonu ya da ağustos ayı başında Çin’de satışa çıkmasını beklediğini belirtmişti.

Huawei Mate X’in 2.299 euro (yaklaşık 14.750 TL) fiyat ile kullanıcılara satılacağı belirtilmişti. Huawei daha sonra yaptığı açıklamada, Mate X’in Çin’de 14.999 yuan (yaklaşık 12.450 TL) bir fiyat ile satılacağını belirtmişti.

Yorum Yap