1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Google Pixel 5’in İşlemcisi Ortaya Çıktı

Google Pixel 5’in İşlemcisi Ortaya Çıktı

Dünyanın en büyük teknoloji firmalarından Google'nin yeni telefon serisi Pixel 5'e ait telefon modellerinde kullanacağı işlemci ortaya çıktı.


Amerikalı dünyanın sayılı teknoloji şirketlerinden birisi olan Google’ın telefon serisi Pixel 5 telefon modellerinde işlemci olarak Qualcomm Snapdragon 865 kullanmayacağı onun yerine Snapdragon 765 G kullanacağı ortaya çıktı.

Google, Pixel 5 Serisinde Snapdragon 765G Kullanacak

Amerikalı teknoloji devi Google’nin akıllı telefon serisi Pixel’in önceki serileri Pixel 3 ve Pixel 4’te göze batan problemler fiyatların yüksekliği ve bataryanın ufaklığıydı. Google bu konularda ilerleme katetmek için Pixell 5’te kullanacağı işlemcisini günümüz amiral gemisi telefonlarının kullandığı işlemciden farklı bir işlemci kullanmayı planlıyor. Google, günümüz amiral gemisi telefonlarda kullanılan Snapdragon 865 işlemciyi telefon modellerinde kullanmayı planlamadığı internette ortaya çıktı.

Snapdragon 865’in oldukça pahalı olduğu ve Snapdragon 765G’den daha fazla yer gerektirdiği belirtildi. Snapdragon 765G kullanarak Google Pixel 3 ve Pixel 4’ün en büyük sorunlarının da çözülmesine olanak sağlayacak. Böylece Google Pixel 5 serisi telefon modelleri kullanıcılarına ucuz bir ücrete kullanıcılara 5G desteği ve daha iyi bir batarya dahil olmak üzere üst seviye özellikler sunabilecek.

Yorum Yap