1. Ana Sayfa
  2. Bilim&Teknik
  3. Koronavirüs 8 Metreye Kadar İlerleyebiliyor

Koronavirüs 8 Metreye Kadar İlerleyebiliyor

MIT'de koronavirüs hakkında araştırmalarda bulunan bilim insanı yayınladığı makalede koronavirüsün sanılanın aksine 8 metre kadar ilerleyebildiğini belirtti.


MIT’de bulunan ve koronavirüs üzerinde araştırmalarına devam eden bilim insanı Lydia Bourouiba, koronavirüs hakkında bilinenlerin aksine çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bilim insanı yayınladığı makalede koronavirüsün 1,5 metreye kadar gidebildiğini söyleyenleri eleştirirken ayrıca koronavirüsün havada kalabildiği ve 8 metreye kadar ilerleyebildiğini açıkladı.

Koronavirüs Havada Kalabiliyor ve 8 Metreye Kadar İlerleyebiliyor

Koronavirüs hakkında MIT’de çalışmalarına devam eden Lydia Bourouiba, Amerikan Tıp Derneği Dergisi’nde koronavirüs ile ilgili yeni bir makale yayınladı. Makalenin içeriğinde koronavirüsün sanılanın aksine 8 metreye kadar ilerleyebildiği yer alırken Lydia Bourouiba koronavirüsün 1,5 metreye kadar ilerleyebildiğini iddia eden bilim insanlarını sert bir şekilde eleştirdirdi. Koronavirüsün 1,5 metre ilerlediğini gösteren çalışmaların 1930lardan kaldığını belirten Lydia Bourouiba koronavirüsün 8 metreye varan mesafelere ilerleyebildiğini makalesinde belirtti.

Lydia Bourouiba ayrıca makalesinde koronavirüse sebep olan partikül ve damlacıkların havada kalabileceğini belirtti. Koronavirüs hastalarının kaldığı hastane odalarının havalandırma borularında bile koronavirüs parçacıklarının tespit edildiğini belirten Lydia Bourouiba’ya ilk tepki ise Beyaz Saray’ın koronavirüs mücadele ekibinde görev alan Doktor Anthony Fauci’den geldi. Doktor koronavirüsün 8 metre gitmesi için hapşırığın çok aşırı güçlü olması gerektiğini iddia etti.

Yorum Yap