1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Google, Youtube Gelirini Açıkladı.

Google, Youtube Gelirini Açıkladı.

Google, en çok kullanılan hizmetlerinden biri olan Youtube'nin 2019 gelirini açıkladı. Google'ın 2019 gelirlerinin %10'unu Youtube sağlıyor.

youtube

Dünya’nın en büyük teknoloji şirketlerinden olan Google, Youtube üzerinden kazandığı geliri ilk kez kamuoyu ile paylaştı. Şirket’in açıklamalarına göre Youtube’un geliri Google’ın gelirinin toplam %10una eşit.

15 Milyar Dolar

ABD’li teknoloji devi Google, kullanıcıları için oldukça fazla alanda hizmet veriyor. Google’ın video paylaşım platformu olan Youtube’un gelirini Google tarihinde ilk defa açıkladı. Google’ın açıklamasına göre senelik gelirinin %10’unu Youtube karşılıyor. Google, Youtube’yi 2006 yılında 1.6 milyon Dolar karşılığında bünyesine katmıştı. Youtube’nin bu seneki gelirine bakıldığında yatırımın ne kadar başarılı olduğu gün yüzüne çıkıyor.

Teknoloji devi Google’nin yaptığı açıklamaya göre Google geçtiğimiz sene Youtube üzerinden 15 milyar Dolar gelir elde etti. Youtube’nin 2019 yılında başlattığı üyelik hizmetlerinden elde ettiği gelirin 15 milyar Dolar’a dahil olmadığını belirtti. 15 Milyar Dolarlık gelir Youtube’nin sadece reklamlar üzerinden kazandığı gelir. Youtube’nin 2018 geliri ise 11.2 milyar Dolar. Youtube ücretli üyelik hizmetlerinden de ciddi bir miktar para kazanıyor. Google’ın şu an 20 Milyon premium üyesi bulunuyor.

Yorum Yap